Nieśmiertelne fototapety – ponadczasowa dekoracja Twojego wnętrza

Posted on 08/04/2019 7:32am

O tym, że wszelkie dekoracje ścienne są modne, wiemy od kilku lat. Naklejki, tapety a także fototapety kilka lat temu na powrót podbiły serca projektantów wnętrz, którzy tworzą nimi fascynujące, odważne oraz niespodziewane aranżacje.


Nieśmiertelne fototapety i tapety są dobrym przykładem na to, jak diametralnie zmienna jest moda i gust. Jakiś czas temu w latach dziewięćdziesiątych była ona synonimem kiczu. Obecnie dzięki grafikom wielkoformatowym, nowej technologii oraz innowacyjnym materiałom aranżacja wnętrza może otrzymać niepowtarzalny wygląd, styl i całkiem nowy charakter. Materiały wykorzystywane do ich produkcji należy dobrać indywidualnie, w zależności od rodzaju wnętrza, które ma zostać ozdobione fototapetą.

fototapety na wymiar
Source: art.widi.pl
Jak wybrać najlepszą fototapetę do wnętrza?
W popularnych ofertach sprzedaży są trzy podstawowe rodzaje materiałów podkładowych do nadruku fototapet, są to: folie (tkaniny poliestrowe), podkłady lateksowe i winylowe. Najchętniej wybieranym a także najtańszym typem są folie. Najokazalej prezentują się kiedy naklejone są na idealnie równe powierzchnie, np. meble, drzwi wewnętrzne czy drzwi szafy przesuwnej. Fototapety drukowane na folii z pewnością sprawdzą się w roli dekoracji pokoju malucha.

Drugim typem są fototapety (fototapety do sypialni - więcej) drukowane na podkładzie lateksowym.

Czy chcesz poznać dodatkowe informacje na opisywany w tym miejscu problem? Kliknij więc ten link i przeczytaj więcej porad na stronie (http://www.brumet.com.pl/oferta/wozki-nierdzewne.html) o zbliżonej tematyce.

Są one niezwykle solidne i odporne na szorowanie, czyszczenie detergentami. Dzięki tym wyjątkowym właściwościom fototapety lateksowe można stosować w każdym rodzaju pomieszczenia i miejscu, np. w w kuchni między szafkami czy w łazience pod natryskiem. Nie oznacza to jednak, że stosowane są jedynie do pomieszczeń wymagających użycia specjalistycznych materiałów, odpornych na uszkodzenia, intensywne czyszczenie chemią i długotrwały kontakt z wodą. Fototapety na podkładzie lateksowym tak samo fajnie sprawdzą się w roli dekoracji ścian w salonie, sypialni lub w przedpokoju.

Fototapety winylowe natomiast są nadrukowywane na podkładzie z fototapetą, do którego dodatkiem jest winyl. Taki podkład jest trwały, ale też drogi oraz skomplikowany do montażu. Niestety przegroda pod tego rodzajufototapetą „nie oddycha”, dlatego nie poleca się stosownie jej na całej powierzchni ściany.

Tags: folie, pokój, aranżacja, fototapeta, podkłady, lateks, fizelina