Nowoczesny wystrój wnętrz

Posted on 15/05/2019 7:36am

Pokaż mi swoje mieszkanie, to powiem ci, kim jesteś. Miejsce, w którym zwykle przebywasz ukazuje coś więcej niż tylko twój styl bycia, może powiedzieć o twoim życiu znacznie więcej, niż to, jak dużo czasu spędzasz każdego dnia w domu. Rzecz jasna ciężko pracujący, niezamężni ludzie w wynajmowanych mieszkankach nie zawsze przejmują się wystrojem, czasem nieco posprzątają, ale to wszystko.


pokój
Author: Lotari
Source: e-lotari.pl
Ale jeśli uspokajasz się w miejscu, w którym żyjesz, gdy posiadasz wystarczająco sporo pieniędzy na to, żeby być w stanie wybrać najlepszy, najładniejszy twoim zdaniem wystrój i odpowiednio do swoich gustów udekorować dom, może to wyrazić sporo o twojej osobie i twoim życiu.

Ludzie aktywni zazwyczaj nie czują się najlepiej w domu, w którym kolor ścian jest ciemny, światła przytłumione, a wnęki okienne zasłonięte. Dlatego wykorzystują jaskrawe barwy i ciekawe, niekonwencjonalne wystroje, w jakich otoczeniu czują się możliwie dobrze. I vice versa, ci, którzy najczęściej wracają do domu wykończeni po ośmiu bądź dziesięciu godzinach obowiązków, by nareszcie zaznać trochę odpoczynku, a w stonowanej sypialni jak najwcześniej zasnąć i nie mieć kłopotów ze wstaniem kolejnego ranka. Ci dobierają stonowane, ciepłe kolory na ściany, niekiedy nawet ciemny brąz, meble meble na wymiar warszawa w kolorze naturalnego drewna i przydymione światła.

Jak udekorować sobie dom tak, by stanowił jak najbardziej neutralny twór, a razie chęci można by było go przekształcić z spokojnej jaskini w jasne, żywe miejsce? Zaniedbywanym fragmentem wystroju pomieszczeń jest wnęka okienna. Wystarczy założyć inną firanę, żaluzje pionowe, wpuścić do ciemnego pokoju możliwie dużo światła i już osiągamy drastyczną metamorfozę. Nie wymaga to remontu, a tylko odrobiny pracy przy zmianie zasłon lub właśnie żaluzji.

Pomagają w tym nowoczesne szyny sufitowe, zamiennik dawnych karniszy rolkowych. Szyny są znacznie trwalsze, a szereg żabek porusza się w nich dużo, dużo łatwiej. Ciekawym rozwiązaniem do udekorowania okna są odrobinę modernistyczne karnisze kwadratowe, które dopasować można do każdego wystroju. Zależnie od zapotrzebowania są osiągalne w różnych kolorach, ale najlepiej wybrać taki, jaki będzie pasował i do słonecznego, jasnego pomieszczenia, i do mroczniejszego, spokojnego, relaksującego miejsca.

Tags: żaluzje, karnisze

Source: