Oryginalne wskazówki na umeblowanie pomieszczeń w domu z palet i skrzyń

Posted on 01/05/2019 8:00am

Jeśli interesuje nas temat aranżacji mieszkania to najprawdopodobniej ostatnio przeprowadziliście jakiś remont, albo szukacie inspiracji do zmiany wystroju domu. Z tego powodu pewnie zdajecie sobie sprawę z tego, jak wiele kosztuje obecnie każda najmniejsza nawet szafka. Oprócz dużych cen, meble spotykane w hurtowniach są podobne. Co, jeśli chcemy wprowadzić u siebie coś nowego i oryginalnego?


meble ze skrzynek
Author: Elliott Brown
Source: http://www.flickr.com
Z wsparciem przychodzą meble które skonstruowane są z palet i skrzynek. Ich największą zaletą jest cena (oferta mebli z palet). Tego rodzaju meble możemy zrobić sami i ustawić niemal w każdym pokoju. Na rynku mamy do kupienia kilka narzędzi do obróbki drzewa, ich cena jest niewielka, gdy potrzebujemy stosować je do samodzielnego, a nie profesjonalnego zastosowania.

Z drugiej strony mamy dostęp do wielu przedsiębiorstw które kupują drewniane skrzynie i palety, gdzie możemy pozyskać za niewysoką cenę potrzebny nam surowiec.

To warte przeczytania (https://yankeehome.pl/142-paleczki-zapachowe) artykuły, więc nie ociągaj się i sprawdź je - to analogiczna tematyka, która jest na pewno godna uwagi.

Palety wykonane są często z idealnie gładkich desek, co aż prosi się o ich dalsze wykorzystanie. Nie wymagają one ciężkiej obróbki stolarskiej, a jedynie odpowiedniego wykończenia.

Całkowicie zupełnie inną kwestią jest radość, jaką daje samodzielne zrobienie takich mebli z palet i skrzynek, oraz zaprezentowanie ich znajomym. Wizualizujcie sobie ich miny - już samo to dopinguje do działania. Nie ma co ukrywać że trzeba mieć trochę własnych zdolności manualnych, jednak nie trzeba zniechęcać się przy początkowych niepowodzeniach. Musimy pamiętać, że działamy na niedrogim materiale, a pierwsze próby trzeba traktować jako zdobywanie doświadczenia z tego powodu można je z powodzeniem zniszczyć i zaczynać od nowa - meble ze skrzynek.


Z mojego doświadczenia mogę dopowiedzieć, że dobrym treningiem jest zrobienie szafek lub półek do piwnicy czy na strych. Bywa się również iż odnajdziemy u siebie ukryte talenty które możemy spożytkować nie tylko przy tworzeniu mebli do swojego domu.

Tags: narzędzia, materiał, remont, piwnica, szafka, deska