Oświetlenie LED jest zniewalającym sposobem na zredukowanie rachunków. Do jakich celów służą kontrolery?

Posted on 10/08/2019 7:31am

Oświetlenie LED stało się zeszłymi czasy niezwykle modne. Dzięki niemu zdarza się nie tylko zachować wiele energii, ale podobnie wygody - taka żarówka będzie nam służyć na pewno dłużej, niż tradycyjna. Do jakich celów służą stosowane w tej działce kontrolery led?

Oświetlenie ledowe
Author: Yasna Communications
Source: Yasna Communications
W taśmach RGB kontrolery led posługują nam do sterowania i dynamicznej przemiany barw. Komunikacja pomiędzy sterownikiem a pilotem do taśm jest możliwe dzięki falom radiowym lub falom podczerwieni.

Specyficznymi cechami tego rozwiązania są: bezprzewodowy pilot, łagodna regulacja barwy, regulacja jasności błyszczenia. To przyrządy, które manewrują barwą i natężeniem światła. Kontrolery LED do taśm IR innymi słowy te na podczerwień oferują więcej funkcji niż radiowe, aczkolwiek mają zadecydowanie słabszy zasięg.

Z kontrolera na podczerwień wychodzi czujka, w jaką jesteśmy zmuszeni kierować pilotem ażeby zmienić zabarwienie taśmy, wybielić ją, ściemnić, lub ustawić automatyczną przemianę kolorów. Zasięg pilota to w przybliżeniu 15 metrów. Kontrolery led proponują nam o dużo więcej funkcji niż pilot radiowy. Jedną z nich jest automatyczny dobór kolorów poprzez mieszanie paru kolorów za jednym razem.

Taśma led
Author: Nathan Duprey
Source: http://www.flickr.com
Bardzo ważką zaletą tego typu pilota jest również wiele automatycznych programów dzięki jakim taśma bez wykorzystania pilota przekształca kolory w rozmaitych kompozycjach. Niestety kontrolery led mają także wady, a to znaczy obsługują mniejszą długość metrów taśmy niż dla przykładu radiowe.

Chwytają sygnał przez ścianę więc można wyłączyć taśmę bądź przekształcić jej zabarwienie niezależnie od tego w którym pokoju się znajdujemy. Sporo ludzi myśli też, że podłączenie zespołu RGB jest kłopotliwe. A tak faktycznie potrzeba jedynie przeczytać instrukcję do kabli, podłączyć tasiemkę do weryfikatora, a do tego zasilacz.

Sprawdź tutaj - więcej zobaczysz w serwisie, który znajdziesz w tamtym serwisie. To będą inne tego rodzaju wiadomości, zatem bez wątpienia je również przekonasz się za ciekawe!Dzięki taśmie RGB możemy uzyskać należyty wynik kolorystyczny. Za usługą kontrolera możemy łączyć 3 barwy , dzięki czemu uzyskamy kolor, jaki nas frapuje. Do rzutkiej zmiany barw posłużą nam kontrolery led, za pomocą których jesteśmy też w stanie kontrolować komplet oświetlenia.

Tags: oświetlenie, pilot, podczerwień, oświetlenie led, taśma RGB