Oświetlenie pomieszczeń led w domach i budynkach przemysłowych

Posted on 12/06/2019 12:00am

Oświetlenie ledowe staje się coraz bardziej powszechne. Na rynku pojawia się coraz więcej wielorakich modeli i układów taśm LED. Cechą wspólną wszystkich typów taśm jest elastyczność, możliwość cięcia nożyczkami, także samoprzylepne podłoże. W przypadku doboru właściwej taśmy LED musimy kierować się przede wszystkim parametrami świetlnymi, posiadaniem przez taśmy należytych atestów, również jakością. Listwa LED musi być należycie dobrana do wszelkiego pokoju.

żarówka LED
Author: US CPSC
Source: http://www.flickr.com
Od punktu użycia zależy niezbędna jasność diod, szczelność, nieodzowność zastosowania profilu aluminiowego, oraz kolor światła. Ze względu na nieduże gabaryty, także giętkość, taśmy LED są użytkowane w miejscach trudno dostępnych dla pozostałych form oświetleniowych. Spotykamy się z zastosowaniem taśm praktycznie we wszystkich pomieszczeniach w mieszkaniu, a również w hotelach, restauracjach, dyskotekach, również na zewnątrz, w ogrodach bądź do podświetlenia podjazdu, albo fasady. Przy pomocy taśmy LED podświetla się półki, klatki schodowe, wnęki, meble, podłogi, sklepienia, ściany. Do oświetlenia blatu w kuchni, bądź schodów potrzebujemy jak najjaśniejszej taśmy LED.

Listwa LED z dużą klasą szczelności jest używana w toaletach i pozostałych pomieszczeniach o wzmożonej wilgotności. Dzięki taśmie ze sterownikiem na pilot możemy osiągnąć barwne efekty świetlne, skonfigurować jeden kolor, lub zestawić serię zmian barw. Sterownik zestawia się do długości listwy, również potrzeb i zastosowania.

Listwa LED najkorzystniej wygląda, jak jest dokładnie zamaskowana. Jeśli nie ma możliwości schowania, a potrzebujemy zniwelować rezultat punktowo świecących diod, dobrym wybiegiem są teowniki aluminiowe LED. Są nieodzowne przede wszystkim w oświetleniu schodków, blatów kuchennych i dyskretnym oświetleniu meblowym. Obowiązkowo używane na zewnątrz również w toaletach. Rozmaite rozmiary i rodzaje profili zapewniają dostosowanie do danego przeznaczenia. Profile LED ponadto ochraniają oświetlenie przed uszkodzeniami mechanicznymi, wilgocią, a dodatkowo zapobiegają odklejaniu się taśmy.

Tags: diody, oświetlenie, światło, sterownik