Oświetlenie w domu, czyli o czym nie zapomnieć, aby mieć jasne pomieszczenia

Posted on 05/02/2018 4:15pm

Na aranżację naszego wnętrza ma wpływ każdy mebel oraz każdy dodatek znajdujący się w określonym pomieszczeniu, dlatego dbamy o wygląd domu o każdej porze roku oraz na Wielkanoc np. kupujemy ozdoby wielkanocne. Nie można zapomnieć jednak, iż nad wyraz duże, a może nawet zasadnicze znaczenie ma oświetlenie. To od niego albowiem jest zależne czy nasz pokój będzie jasny i przytulny, czy może będzie dawać wrażenie pomieszczenia zimnego. Teraz sklepy proponują nam tak duży wybór lamp oraz żarówek, iż uzyskać można każdy upragniony efekt, wystarczy jedynie wiedzieć, czego wymagamy.
salon
Author: Photography offers new ways of seeing ourselves.
Source: http://www.flickr.com
W kuchni szczególnie sprawdza się większe, mocne światło ponad stołem, przy jakim konsumujemy posiłki. Jeżeli stół jest długi, mogą to być także 2 żyrandole (polecamy plafony kryształowe), a oprócz nich oczywiście montujemy jeszcze halogeny czy inny typ lamp nad blatem roboczym. Jak bowiem pokroimy marchew nie raniąc dłoni, kiedy prawie nic nie będziemy widzieć? Blat musi być właściwie doświetlony - czytaj o oświetleniu zewnętrznym. W salonie zaś miły klimat wprowadzają lampy ustawione w kącie pokoju, jakie w dodatku idealnie sprawdzą się także wtedy, gdy zechcemy poczytać książkę.

Oprócz tego czasami komplety wypoczynkowe mają specjalną półkę, na jakiej można ustawić lampkę, a jeśli nie, pomyśleć można na przykład nad kinkietami. Nie można też zapomnieć rzecz jasna o oświetleniu górnym, wybierając żyrandol przypasowany do aranżacji naszego pokoju dziennego - komplety do salonu. W sypialni zaś światło może być bardziej delikatne, ale też powinno mieć właściwą moc, ponieważ to tutaj bardzo często przygotowujemy się do wyjścia.
Planując oświetlenie w domu powinniśmy również pamiętać o terenie wokół niego i pomyśleć, jakie zainstalujemy oświetlenie zewnętrzne. Bezpieczeństwo wokół budynku jest niezwykle ważne, nie tylko, aby w prosty sposób wjechać na podjazd bez względu na porę, ale również móc skontrolować czy wszystko jest w dobrze, nawet gdy za oknem już ciemno. Dlatego zamontujmy nie tylko światło ponad drzwiami, lecz również pomyślmy o lampach w ogrodzie. Jak zauważyłeś światło jest istotne, podobnie jak inwestujesz w odpowiednie urządzenia czyszczące, np. mopy parowe, tak samo musisz zainwestować w fachowego elektryka, który odzwierciedli twoje najśmielsze nawet zamiary.

Tags: pokój, salon, drzwi