parę pomysłów jak zagospodarować mały korytarz w mieszkaniu

Posted on 17/03/2019 9:03pm

Przedpokój jest wizytówką każdego domu. Niestety, gdy mamy mieszkanie w bloku (przede wszystkim w starym budownictwie) trzeba myśleć z tym, że naszą kreatywność ograniczy maleńka przestrzeń. Nie usuniemy tego problemu, możemy jedynie dostosować się do przestrzeni.

Przedpokój do aranżacji
Author: WITEX
Source: WITEX
Urządzając korytarz w domu należy mieć na uwadze, że jest to pierwsze pomieszczenie z którego korzystamy. W związku z tym istnieje kilka problemów, które należy wziąć pod uwagę. Pierwszą z nich jest podłoga. Obuwie ściągamy zaraz przy wejściu, jednak zaraz przy drzwiach zazwyczaj naniesiemy trochę piachu czy innych nieczystości. Powinniśmy wybrać taki rodzaj pokrycia podłogi, aby łatwo było utrzymać ją w czystości. Mądrym konceptem byłyby płytki, które łatwo przetrzeć wodą. Drewniana podłoga nie byłoby tu dobrym materiałem ze względu na konieczność starannej pielęgnacji, z tego powodu wymaganej w miejscu gdzie wciąż chodzi się w obuwiu. Dowiedz się więcej: lovingit.pl/blog/jak-urzadzic-przedpokoj-czyli-kilka-pomyslow-na-aranzacje-korytarza/.Najważniejszym elementem w przedpokoju jest wieszak. Najlepiej byłoby zastosować kilka wieszaków. Obecnie mamy bardzo wielki wybór rodzajów w marketach – stojące, wiszące, przytwierdzane do ściany, bądź sufitu, zabudowane meblami, bądź pojedyncze. Czasami są one bogato zdobione, w różnych kolorach, kształtach i stylach, wykończone z różnorodnych tworzyw. Dokonując wyboru należy zabrać pod uwagę w jak urządzona jest reszta mieszkania, aby poszczególne elementy nie „gryzły się” ze sobą - lovingit.pl/kontakt/.

Przedpokój, apartament Jaguara w Londynie
Author: Jaguar
Source: www.jaguar.pl
Kolor ścian trzeba dostosować również do stylistyki w jakim utrzymane są inne pomieszczenia. Nie jest to jednak idealne miejsce na kolory zbyt mocne i wyróżniające się, pasują one raczej do innych pokojów. Podstawowym elementem przedpokoju w mieszkaniu jest światło. Nie spędzamy tu dużo czasu, więc światło może być niezbyt intensywne i delikatne. Żarówki powinny być przywieszone na ścianie, lub przy suficie. Nie jest dobrym pomysłem inwestycja w lampy które się stawia na podłodze, ponieważ niepotrzebnie zajmują one i tak już bardzo ograniczone miejsce.

Tags: płytki, meble, pokoje, wieszak, ściana, pomieszczenie