Jadalnia w rustykalnym stylu – jakie dekoracje ozdoby dobrze jest użyć?

Posted on 17/02/2018 7:34am

W aktualnych czasach na topie jest rustykalny styl aranżacyjny. Możemy go wykorzystać w niemalże każdym wnętrzu – czy to w łazience czy w sypialni.


Jadalnia urządzona właśnie w tym stylu może stanowić przytulne miejsce do spędzania czasu wolnego z przyjaciółmi na wspólnych pogawędkach czy posiłkach.


szablony
Author: Walter Schärer
Source: http://www.flickr.com
Jeśli chcemy zakupić rustykalne, a jednocześnie modne dekoracje do jadalni, najważniejszą kwestię stanowi stół razem z kompletem właściwych krzeseł. Styl rustykalny uwielbia drewno, właśnie z tego powodu najlepiej jest nabyć stół wyprodukowany właśnie z tego surowca. Dzięki temu zyskamy także pewność, że element ten posłuży nam przez długie lata czas – drewno stanowi niezwykle mocny materiał, który nie niszczy się z biegiem lat.


Inne modne dekoracje do jadalni, w które warto zainwestować to rustykalne firanki, zdobione nietuzinkowymi printami. Styl ten uwielbia szczególnie wyraziste wzory w stonowanej kolorystyce. Kropki, paski, kwiatki – wszystko jedno. Ważne jest tylko to, żeby wzór był dość duży i rzucał się w oczy.


Styl rustykalny świetnie uzupełnią też modne obrazki, odwołujące się luźno do tematyki kuchennej. Możemy zastosować martwą naturę lub ilustracje przedstawiające ludzi w czasie jedzenia – wszystko jest zależne od naszego gustu.


Ważne jest jednakże, by obrazy były także utrzymane w stonowanej, niezbyt ostrej kolorystyce. Ciekawą możliwością jest także umieszczenie na ścianie rustykalnego lustra w obszernej ramie. Dodatkowo zatroszczy się ono o to, by optycznie poszerzy pomieszczenie o małym metrażu – same korzyści!

Tags: komfort, lustra, zakup