Pomieszczenie w niesamowitym stylu - jak spełnić to marzenie?

Posted on 12/01/2019 12:35pm

konwencja glamour to blihtr, szyk i majątek nowobogackich regionów. Błyszczące tkaniny, intensywne barwy, srebrne i złote dodatki. Pokój nocny w stylu glamour? Tak!

sypialnia glmaour
Author: jheffry swid
Source: http://www.flickr.com
Miejmy na uwadze jednak, że łatwo przesadzić w kierunku kiczu – przepych ma być wytworny. Stworzy go mieniąca się, ozdobna tapeta na ścianie, podłoga z eleganckiego, ciemnego drewna lub chłodnego marmuru, ciężkie zasłony z weluru, dynamiczne połyskujące poszewki na poduszki. Dodajmy do tego jeszcze specyficzne połączenia intensywnych kolorów – czerwieni i czerni, czerń z beżem, kontrastującej czerni i perłowej bieli. Do tego wszystkiego szklany żyrandol i rzeczy w kolorze srebrnym i złotym, połączone z satynową błyszczącą pościelą w odcieniu mocnego fioletu albo bordowego dodadzą sypialni szyku. Warto również zastanowić się nad zakupem poduszek wełnianych, które ożywią wnętrze.

piękna sypialnia
Author: Boa-Franc
Source: http://www.flickr.com
Fundamentem konwencji glamour są geometryczne kształty i prosta konstrukcja. Pamiętajmy także, że w sypialni potrzebna jest ład, jej zachowanie pozwoli nam na właściwy rekreacja. Ważną obowiązek w tym pomieszczeniu odgrywają dwie kwestie: oświetlenie i dodatki.

To bardzo ważna treść (http://www.ceramzet.pl/produkty) omawiająca prezentowane w tym poście tematy, więc kliknij ten link, aby także ją poznać.

Polecamy wytypować dobrze wyglądające srebrne lampki nocne, które powinny pasować do górnego oświetlenia. Na podłodze powinniśmy położyć dwa drobne chodniki w kolorze intensywnego silnego fioletu, albo bordowego. Zaopatrując się łóżko, dopilnujmy by miało zwykły kształt, jego istotnym elementem będzie duży zagłówek (https://homeandliving.pl/#!/) – od nas zależy czy będzie tapicerowany, drewniany, czy stalowy. W przypadku tego tapicerowanego, postawmy tu np. na kolor fioletowy, który skontrastujemy nieco jaśniejszą satynową pościelą. Styl glamour w sypialni to niesamowicie dobry pomysł.

Pokój nocny w konwencji glamour to materiały i faktury. Nie bójmy się tu wszelkiego rodzaju tafty, jedwabie, adamaszki i futro. Dobrze wyglądać będzie tu ciężka, gruba zasłona do okien z ciemniejszą szarą woalową firanką w takim samym, bądź ton jaśniejszym kolorze odcieniu. Pamiętajmy również, aby nie bać się rozweselić tego poważnego stylu wesołym dodatkiem jak np, poduszka w pasiak łowiciki.