Pomieszczenie w niesamowitym stylu - jak spełnić to marzenie?

Posted on 21/08/2018 3:19pm

konwencja glamour to blihtr, szyk i majątek nowobogackich regionów. Błyszczące tkaniny, intensywne barwy, srebrne i złote dodatki. Pokój nocny w stylu glamour? Tak!

sypialnia glmaour
Author: jheffry swid
Source: http://www.flickr.com
Miejmy na uwadze jednak, że łatwo przesadzić w kierunku kiczu – przepych ma być wytworny. Stworzy go mieniąca się, ozdobna tapeta na ścianie, podłoga z eleganckiego, ciemnego drewna lub chłodnego marmuru, ciężkie zasłony z weluru, dynamiczne połyskujące poszewki na poduszki. Dodajmy do tego jeszcze specyficzne połączenia intensywnych kolorów – czerwieni i czerni, czerń z beżem, kontrastującej czerni i perłowej bieli. Do tego wszystkiego szklany żyrandol i rzeczy w kolorze srebrnym i złotym, połączone z satynową błyszczącą pościelą w odcieniu mocnego fioletu albo bordowego dodadzą sypialni szyku. Warto również zastanowić się nad zakupem poduszek wełnianych, które ożywią wnętrze.

piękna sypialnia
Author: Boa-Franc
Source: http://www.flickr.com
Fundamentem konwencji glamour są geometryczne kształty i prosta konstrukcja. Pamiętajmy także, że w sypialni potrzebna jest ład, jej zachowanie pozwoli nam na właściwy rekreacja. Ważną obowiązek w tym pomieszczeniu odgrywają dwie kwestie: oświetlenie i dodatki. Polecamy wytypować dobrze wyglądające srebrne lampki nocne, które powinny pasować do górnego oświetlenia. Na podłodze powinniśmy położyć dwa drobne chodniki w kolorze intensywnego silnego fioletu, albo bordowego. Zaopatrując się łóżko, dopilnujmy by miało zwykły kształt, jego istotnym elementem będzie duży zagłówek (https://homeandliving.pl/#!/) – od nas zależy czy będzie tapicerowany, drewniany, czy stalowy. W przypadku tego tapicerowanego, postawmy tu np. na kolor fioletowy, który skontrastujemy nieco jaśniejszą satynową pościelą. Styl glamour w sypialni to niesamowicie dobry pomysł.

Pokój nocny w konwencji glamour to materiały i faktury. Nie bójmy się tu wszelkiego rodzaju tafty, jedwabie, adamaszki i futro. Dobrze wyglądać będzie tu ciężka, gruba zasłona do okien z ciemniejszą szarą woalową firanką w takim samym, bądź ton jaśniejszym kolorze odcieniu. Pamiętajmy również, aby nie bać się rozweselić tego poważnego stylu wesołym dodatkiem jak np, poduszka w pasiak łowiciki.