Pomysłowe porady na wydzielenie sypialni w salonie.

Posted on 13/08/2018 7:17am

W każdym mieszkaniu potrzebujemy miejsca do spania i wypoczynku dziennego. Co kiedy metraż naszego domu nie pozwala na oddzielenie tych dwóch miejsc? Wtedy powinniśmy je połączyć, choć przecież nigdy nie będzie to rozwiązanie idealne.


Sypialnia
Author: jheffry swid
Source: http://www.flickr.com
W przypadku, gdy konieczne jest stworzyć pokój dzienny typu dwa w jednym, potrzebnym wyborem będzie tu kupno kompletu wypoczynkowego. Ważne jest, że narożnik, czyli mebel (meblemagnat.pl) do siedzenia będzie musiał działać zarówno do siedzenia, jak i do snu i najlepiej, by obie te funkcje pełnił tak samo poprawnie. W sklepach mamy naprawdę ogromny wybór foteli, które wyglądają równie ciekawie jako miejsce na którym możemy usiąść przed telewizorem jak i rozłożone do spania. Więcej informacji na ten temat: .

Wyposażając taką przestrzeń należy zadbać o to by stół nie stała obok kanapy. Powinniśmy wybrać ławę niewielką i lekką, by przesuwanie jej nie stanowiło większego problemu. Dwufunkcyjne wersalki, narożniki czy sofy często są bardzo wygodne do siedzenia. Inną sprawą jest kwestia, że rzadko kiedy są one równie komfortowe, gdy rozłożymy je do snu. Z tego powodu, szukając ten mebel, powinniśmy rozłożyć go w sklepie i wypróbować czy nie jest zbyt twardy do spania. Ważne aby łączenia nie były głębokie, co stanowi dużym problemem w takich wersalkach.

W tej sytuacji oprócz typowych mebli do dużego pokoju powinniśmy zaplanować również miejsce na szafę. Powinna być ona dobrze komponująca się do mebli będących głównym elementem pomieszczenia. Idealnym rozwiązaniem wydaje się wybór potrzebnych szafek z systemu modułowego, tak, aby wszystkie były pasujące do siebie.


aranżacja sypialni w salonie
Author: Calvado.pl
Source: Dekoria.pl
Jak już wcześniej pisaliśmy, sypialnia w salonie nie jest zbyt komfortowym rozwiązaniem. Wymaga mądrej aranżacji przestrzeni, co wcale nie jest łatwe. Warto wtedy poszukać inspiracji w internecie: .

Tags: meble, telewizor, aranżacja, kanapa, sofy