Pomysły na świetną aranżację salonu - zobacz co jest w dzisiejszych czasach na topie

Posted on 16/09/2018 7:21am

Spotkania w kawiarniach czasem przynoszą mi trochę nowych pomysłów. Ukazują mi także obowiązujące trendy. A te potrafią mnie jeszcze zaszokować! Niby interesują się tematem, ale jednak, ciągle coś mnie zaskakuje. Dziś o tym, jak pomalować sufit. Co ciekawe, prosta kwestia to nie jest.

Pokój żółto szary
Author: Milestone Management
Source: http://www.flickr.com
Ostatnie miłe spotkanie przy kawie w restauracji ulokowanej w centrum zaskoczyło mnie (szczegółyna ten temat florysta.net) kreatywnie pomalowanym sufitem. Policzyłam na nim kilka kolorów. Plamy zrobione przez plastyka łączyły się w bardzo ciekawą mozaikę. Całe wnętrze było niesamowicie bajkowe, ale sufit zapraszamy Cię do: http://elektryczne.eu/oferta/szyny-sufitowe – niesamowicie mnie zaskoczył. Może dlatego, że jednak jestem przyzwyczajona do standardowych, jednobarwnych, prostych sufitów w domach.

Ten niepowtarzalny sufit (pomysł na sufit w różnych kolorach) zrobił na mnie rewelacyjne wrażenie, trudno mi było od niego oderwać oczu. W dodatku wcale nie pomniejszył wielkości kawiarni, zdawało się wręcz, że jest dużo większa, niż rzeczywiście. Zaskoczenie była tak silne, jak kiedyś, gdy zawitałam u przyjaciółki, która urządziła sobie w mieszkaniu żółto szary pokój - sprawdź koniecznie.

Z sufitami jest tak, że gdy malujemy ściany na jakiś kolor, i tym samym odcieniem pomalujemy również sufit pomieszczenia zdobędziemy efekt zmniejszonej przestrzeni. Przez to preferuję jednak sufit w jasnym odcieniu, albo jakimkolwiek delikatniejszym kolorze, niż ten ze ścian. Dość podobają mi się również sufity z belek, dają przyjemny, klimatyczny efekt.

Z tymi ostatnimi nie należy jednak szarżować, bo nie będą pasować do wszystkich mieszkań. Jeśli jednak chcemy podłogę z drewna i meble, to z pewnością możemy zdecydować się na taki akcent. Drewniany sufit, pomalowany np. na błękitny kolor idealnie wkomponuje się w styl prowansalski.

Tags: kawiarnia, restauracja, belka, domu, knajpki