Poprawne naświetlenie to plafon sufitowy a także lampy abażurowe

Posted on 29/08/2018 2:51pm

Nieistotne, czy idzie o oświetlenie do sklepu, domu, czy biura, dobrze o nie zadbać. Dbamy również przy tej okazji o nasze oczy oraz przyjemną atmosferę.


Obecnie sporą wagę przypisuje się wyglądowi pomieszczeń.
Nie tylko barwa ścian, dobór mebli oraz dodatków tworzą właściwy nastrój. Ważne jest tu także oświetlenie. Plafon sufitowy ma tu tę przewagę nad standardowymi żyrandolami, iż wytwarza on designerski, intymny nastrój. Coraz częściej gości w domach oraz hotelach, wypierając standardowe oświetlenie. Plafon sufitowy może mieć jedną bądź więcej żarówek. Dzięki różnorodnej ofercie plafonów, można dobrać typ oświetlenia i wzornictwa zgodny z wystrojem wnętrza i bieżącymi potrzebami. Plafony ponadto dobrze przywierają do powierzchni, dzięki temu nadają się do pomieszczeń o małym metrażu. Warto wybrać plafon wyposażony w energooszczędne, nowoczesne diody typu LED.
Plafon z kolekcji Flores firmy Technolux
Author: TECHNOLUX
Source: TECHNOLUX


Doskonałym pomysłem na intymny wystrój wnętrza będą lampy abażurowe. Nierzadko trudno się zdecydować na którąś z nich, gdyż ich wybór jest olbrzymi. Mamy lampy abażurowe wiszące oraz stojące. Podczas wyboru właściwego abażuru pamiętaj o zgodności jego kolorów i wyglądu z ogólnym wystrojem pomieszczenia - czytaj o lampach (powołaj się na nas) (szczegóły w podanym źródle) abażurowych. Pamiętaj także o wielkości abażuru. Mniejszy przyda się do małej lampki ustawionej na stoliku nocnym, większy natomiast do lampy wiszącej, bądź dużej lampy stojącej. Przekonaj się także, czy odległość między żarówką i abażurem jest dostatecznie duża, zapewniając sobie bezpieczeństwo użytkowania.


Jeżeli natomiast wyjątkowo cenisz sobie niepowtarzalność albo masz artystyczne zacięcia, samodzielnie wykonaj dla siebie abażur ze wstążek, metodą szydełkową albo użyj do tego celu jeszcze innego materiału.


Wygląd Wnętrza jest naszą wizytówką. Dobierzmy coś zgodnego z własnymi upodobaniami i estetyką, a ściągniemy w nasze progi mnóstwo gości.

Tags: lampy, Wnętrza, lampki, mebli