Popularne sposoby na oryginalną ścianę

Posted on 20/04/2019 8:15am

Ściany są na pewno jednym z najważniejszych elementów dekoracyjnych każdego lokalu. Warto mieć to na względzie i planując rodzaj dekoracji zastanowić się także nad niebanalnymi rozwiązaniami dla ścian. Naturalnie, gdy ktoś jest fanem klasyki może pozwolić sobie na pomalowanie ścian na jeden kolor. Obecnie jednakże popularne są również inne rozwiązania, jak na przykład tapety/fototapety o różnych wzorach, lub kamienie dekoracyjne.
fototapeta - wybrzeże
Author: Yinan Chen
Source: http://www.flickr.com
Zastanawiając się nad wyborem idealnej dla siebie opcji należy przemyśleć parę kwestii: wielkość pomieszczenia, jego stylistykę, osobiste potrzeby i przede wszystkim – posiadane fundusze. Przykładowo, kamienie dekoracyjne w małych pokojach mogą stanowić element nazbyt przytłaczający, zmniejszający dodatkowo powierzchnię, gdyż same w sobie są już dość masywne. Należy wziąć to pod uwagę. Opcjonalnie, warto zdecydować się na pokrycie kamieniem tylko jednej ściany, w takim przypadku będzie on stanowił jedynie element dodatkowy.

Ciekawą alternatywą dla normalnych ścian są popularne dziś fototapety, przede wszystkim fototapety uliczki - fototapety - uliczki, jakie są w stanie optycznie powiększać pomieszczenie i nadać mu pewnego rodzaju głębię. Fototapety takie są odpowiednie zarówno do pomieszczeń urządzonych nowocześnie, jak także do tych, które są nieco bardziej klasyczne. Wszystko zależy od tego, który wzór się ostatecznie wybierze. Tapety i fototapety to doskonała propozycja dla tych osób, którym jednolity kolor ścian już dawno się znudził. Na rynku oferowany jest ich dość różnorodny wybór, tym samym niezależnie od wymagań, znajdzie się stosowny artykuł. Doskonale, jeżeli tapeta nie będzie nachalna, dość mocno zdobiona, zwłaszcza kiedy meble są dekoracyjne. Tapety mają stanowić dla nich tło. Na pierwszy plan mogą wysuwać się dopiero w momencie, gdy mieszkanie jest urządzone surowo, a meble charakteryzują się prostymi formami. W takim przypadku tapeta czy fototapeta stanowi jeden mocny punkt, jaki zwraca uwagę.Coraz większym zainteresowaniem cieszy się też sztukateria, która była powszechna w kamienicach przedwojennych, ale w budownictwie socjalistycznym takie ozdoby uznawano za element zbędny.

Zainteresowało Cię to zdanie? Jeśli tak, to z chęcią pragniemy Cię powiadomić, że następny interesujący fakt (https://dekorianhome.pl/salon/warszawa) oczekuje na Ciebie na nowej witrynie - zanurz się w niej z przyjemnością.

Dziś sztukateria ma grono wiernych wielbicieli, ponieważ jest w stanie zagwarantować atrakcyjny efekt.

Tags: ozdoby, meble, mieszkanie, fototapeta, efekt, kolor ścian