Posiadasz w mieszkaniu ściany z cegłą? Nie ma problemu! Z pomocą naszych porad będziesz miał stylowe mieszkanie!

Posted on 03/07/2018 6:14pm

Lubisz wnętrza ze ścianami z cegły albo kamienne ściany? Pokoje z ceglaną ścianą prezentują się niezwykle interesująco. Wyposarzenie takich pokoi znalazłam pod linkiem.


Są różne sposoby na skorzystanie z koncepcji, które pozwalają na urządzenie wnętrza, gdzie jedną ze ścian pozostawiamy w stanie surowym – bez tynku. Ścianę mamy możliwość pozostawić w odcieniu ceglanym – w takim wypadku tylko wybieramy ładną fugę w kolorze dobrze wyglądającym w połączeniu z cegiełkami.

ciekawe wnętrza
Author: OakleyOriginals
Source: http://www.flickr.com
Najbardziej interesująca może być intensywnie kontrastująca, jasna – wtedy będzie interesująco wyglądać w połączeniu z czerwienią cegieł. Wiadomo, możemy również postawić na tylko trochę ciemniejszą od cegieł (ściany z kamienia - zobacz), np. ciemnobrązową. Jest to zdecydowanie bezpieczniejsze rozwiązanie. Jeśli jednak cegiełki są zniszczone i nie prezentują się dostatecznie ładnie, można je po prostu zamalować tą samą farbą co resztę ścian, albo - wkg - kontrastowo trochę inaczej – np. ciemniejszą, albo - wkg - jasną farbą. Uzyskamy tym samym bardzo fajny efekt dodatkowej fraktury.

Innym pomysłem na urozmaicenie wykończenia domu są ściany z kamienia. Świetnie będą pasować do salonu, albo klatki schodowej. Nadadzą wnętrzu charakteru i pazura. Najciekawiej będzie prezentować się połączona ze stonowaną kolorystyką pomieszczenia – szarościami, beżami.


Świetnie będzie się prezentować okraszona pojedynczym dodatkiem, np. wielkim, prostym obrazem. Możemy także stawiać na dużą, zacną fotografię. Modne są także wielkoformatowe zdjęcia – możemy sprawić je sobie samemu. Rewelacyjnie wygląda przede wszystkim trawertyn. Jest to co prawda wyższa półka kosztowa – ale rewelacyjnie sprawdza się w wielu wnętrzach, łącznie z łazienką i kuchnią. Więcej zobaczysz na blogu .

Tags: salon, farba, przedpokój, korytarz, pokój dzienny, tynk, trawertyn