Powraca zainteresowanie na popularne dawno temu kwiaty z tworzyw sztucznych?

Posted on 18/06/2019 8:33pm

Sztuczne kwiaty. Hit czy kit? Jeszcze nie tak dawno szalenie modne i popularne. Obecnie z kupnem żywych kwiatów nie ma problemu nawet w środku zimy. Dlaczego więc obserwujemy wielki comeback sztucznych roślin? Sztuczne rośliny, jeszcze niedawno o intensywnych, przesadzonych kolorach – dziś do złudzenia przypominające te prawdziwe, wzbogacając designerskie domy i najlepsze biura.
kwiat
Author: Bruce Ruston
Source: http://www.flickr.com
W hurtowniach florystycznych czekają na nas sztuczne kwiaty doniczkowe, cięte – gotowe do kwiatowych kompozycji, oraz krzewy i drzewka. W czym są lepsze od tych prawdziwych? Nie trzeba ich podlewać, ani stosować odżywek. Mogą być ozdobą pomieszczeń, które nie są odpowiednie do hodowania żywych kwiatów, np. w łazienkach. Takie rośliny nie zrzucają kwiatów ani liści i nie chorują. Wyprodukowane z dobrej jakości materiałów produkty tego typu, mogą przetrwać wiele kolejnych sezonów. Choćby biorąc pod uwagę te argumenty, warto przyjrzeć im się z większą uwagą. Jedyną ich wadą jest to, że nie pachną. Mimo tego ich naturalizm potrafi nam zrekompensować tę stratę.
Wszelakie gatunki roślin, odwzorowywane z natury przez producentów ozdób tego rodzaju, stoją na coraz wyższym poziomie jakości wykonania. Dostępne w sprzedaży kwiaty sztuczne, oczywiście te wykonane przy użyciu odpowiedniej technologii i z należytą starannością, powinny namówić do ich zakupu nawet najbardziej wybrednych kupców. Sztuczne rośliny najlepiej sprawdzają się w biurach, hotelach i sklepach, dlatego co sezon gdy nadchodzą jesienno-zimowe miesiące, da się zauważyć zapotrzebowanie na sztuczne kwiaty doniczkowe, których zielony kolor rozjaśnia nadchodzące ponure miesiące.


sztuczne kwiaty
Author: Blondin Rikard
Source: http://www.flickr.com
Poza tym badania przeprowadzane przez firmy marketingowe mówią, że wnętrze, które jest odbierane jako pozytywne, zadbane, ozdobione dużą ilością roślin sprawia, że ludzie nie tylko chętniej je odwiedzają, ale również chętniej finalizują w nich transakcje i robią zakupy. Dlatego popularność sztucznych roślin wciąż wzrasta. Nad wyraz istotną kwestią jest to, by kwiaty bez względu na parę dnia i roku wyglądały estetycznie i bez zabrudzeń, wówczas spełnią one swoją reprezentacyjną funkcję. W związku z tym by otrzymać wymarzony efekt powinniśmy o nie w odpowiedni sposób dbać i pielęgnować, miejmy to na uwadze.

Tags: kwiaty doniczkowe, ozdoby, sztuczne kwiaty, florystyczny, żywe kwiaty, Sztuczne rośliny