Przywracaj przedmiotom nowe życie za pomocą metody decoupage

Posted on 10/10/2018 7:20am

Widok twojej wysłużonej szafki z drewna już nie przyprawia cię o szybsze bicie serca, więc sprawdzasz w kalendarzu grafik wywozu śmieci?


Irytujesz się, gdy zupełnie nieprzydatna skrzynka zawadza w przejściu w twoim garażu? A może poszukujesz zwracającego uwagę i budzącego zachwyt prezentu dla przyjaciółki? Jest na to rada! Decoupage. To nieskomplikowana, znana od bardzo dawna, a jednocześnie będąca w stanie zapewnić rewelacyjne efekty technika przyozdobienia przedmiotów - zobacz w sklepie z decoupage.


Decoupage
Author: distelfliege
Source: http://www.flickr.com
Przedmiotów zapomnianych, które lata swej urody i okazałości maja już dawno za sobą, jak i tych nowych, by dodać im oryginalności, nowego znaczenia i stylu. Rozpoczynając naszą przygodę z techniką decoupage (rekomendowana witryna - https://tokarnia-sosenka.com.pl/) nieodzowna jest odrobina zapału, nożyczki, papierowy motyw (tudzież śniadaniowe serwetki) który pragniemy przykleić na wybrany przez nas przedmiot, klej oraz warstwa nawierzchnia zabezpieczająca nasze ręczne poczynania czyli lakier. Wcześniej jednak namyślmy się jaki przedmiot mamy zamiar przyozdobić. W dalszej kolejności dobrze zaplanujmy jakiego efektu końcowego oczekujemy - Ułóżmy wycinki, które wybraliśmy w całość i zapamiętajmy jak wyglądają. Dopomóc nam w tym może aparat fotograficzny. W zależności od tego na jakim surowcu będziemy tworzyć (drewno, szkło, metal) należy użyć kleju, przeznaczonego do danej powierzchni. Klej najlepiej jest aplikować miękkim pędzlem na przedmiot, który będzie wyklejany, oraz na same materiały. Nie jest wskazana gruba warstwa! Po całkowitym wyschnięciu pociągnijmy nasz wyrób warstwami lakieru.
decoupage
Source: http://www.flickr.com
Ważne jest by nie nakładać nowej warstwy gdy wcześniejsza jeszcze nie wyschnie. Ilość powłok zależy od grubości materiałów, a pożądany efekt uzyskujemy , kiedy po dotknięciu ręką powierzchni, nie odczuwamy zgrubień i nierówności. Jeżeli odczuwamy pewne niedoskonałości – wskazane jest by je ostrożnie zetrzeć papierem ściernym i jeszcze raz pokryć lakierem - akcesoria bożonarodzeniowe decoupage.

Dzięki tej nietrudnej i stosunkowo taniej technice nasza stara szafka zamieni się w budzący zachwyt mebel, skrzynka (www.belbazaar.pl/29-skrzynie-polki) przyozdobiona motywami z dziecięcych bajek znajdzie miejsce w pokoju naszego dziecka, a koleżanka stanie się szczęśliwą posiadaczką kolczyków w stylu, który preferuje. Uprzejmie więc namawiam do wypróbowania swoich sił.

Tags: płótno