Płytki ceramiczne do łazienki

Posted on 14/04/2019 7:56am

mozaika
Author: reebs'
Source: http://www.flickr.com/
Łazienka to pomieszczenie, gdzie przebywa się przez wiele czasu podczas dnia.
Wykonuje się w niej praktycznie wszelkie czynności należące do codziennej higieny. Niezależnie od tego, czy posiada się niewielkie pomieszczenie czy salon kąpielowy, w którym znajduje sięekskluzywna wanna oraz kabina prysznicowa z hydromasażem, jest to miejsce ogromnie istotne. Istotne jest więc, by urządzić je w sposób estetyczny, nie stwarzający zagrożenia i podporządkowany indywidualnym gustom dotyczącym stylu czy kolorystyki. Jednym z najistotniejszych elementów składających się na styl łazienki są płytki ceramiczne. Płytki łazienkowe używasię zarówno jako podłogi, jak i pokryć ścian. W każdym z tych dwóch przypadków pożądanym skutkiem jest uniknięcie wilgoci ścian i podłogi, czym mogłoby skutkować zastosowanie właściwych dla innych pomieszczeń środków.

Jak kłaść płytki w łazience?


Sposób kafelkowania zależy od różnych elementów, między innymi od wymiarów oraz kształtu pomieszczenia, jak również od gatunku kafelków. Dwie najważniejsze metody to układanie prosto oraz w karo. Pierwszy sposób znajduje zastosowanie w pomieszczeniach o kształtach równych, natomiast drugi – w tych nieforemnych. Trzeba pamiętać o właściwym i skrupulatnym wymierzeniu pomieszczenia. Sam proces nie jest bardzo wymagający. Przy stosowaniu niestandardowych typów płytek, do których należy mozaika szklana, odmienny jest również sposób układania, choć nieznacznie. Do potrzebnych narzędzi należą klej, fuga, piła do płytek, krzyżyki dystansowe i szpachelka.

Rodzaje kafelków


Występuje niezwykle duży wybór zarówno producentów płytek, jak i samych ich gatunków. Rosnącą popularnością|Dużym powodzeniem cieszą się kafelki typu Vives Mugat, występujące w rozmaitych wersjach kolorystycznych. Cechą charakterystyczną dla tego wyrobu jest jego połysk. Najchętniej wybierane są w wersji białej (Blanco). Oferowane są również wyroby wielu zagranicznych firm, które również zyskują coraz większą popularność. Jednym z nich jest producent szerokiej gamy produktów ceramicznych i nie tylko, włoska firma Novabell. Do wyboru jest również wiele produktów rodzimych marek.

Tags: łazienka, salon, klej, połysk

Author: Rufus