Różne przykłady dekoracji do pokoju gościnnego. Na co uważać podczas ich wybierania?

Posted on 22/06/2018 3:59am

Salon jest taką częścią domu, która pełni też ważną funkcję, a konkretnie reprezentacyjną. To do salonu najczęściej zapraszamy gości, to tutaj robimy przyjęcia. Dlatego nie można zapominać o odpowiednich dekoracjach w tym miejscu.
salon
Author: Emily May
Source: http://www.flickr.com
Dekoracje do salonu mogą być bardzo różnorodne. Z pewnością każdy też będzie miał co innego na myśli, gdy mowa o dekorowaniu. Jednak istotne jest, by z takimi dekoracyjnymi elementami nie przesadzać. Możemy bowiem w ten sposób osiągnąć efekt przeciwny do zamierzonego. Przepych, jaki objawia się dużą ilością rzeczy nie służy na pewno przestrzeni. Bez względu na to jak piękne byłyby to przedmioty, trzeba wystrzegać się ich nadmiernej ilości.

Gdy chodzi o dekoracje do salonu, to są nimi na pewno stylowe lampy. Dobrze jest znaleźć coś oryginalnego. Czasami jedna, stylowa lampach (nasz serwis www) da nam fajniejszy rezultat niż kilka lampek masowej produkcji. Tego typu stylowa lampka jest sama w sobie ładną ozdobą, lecz poza tym robi miły klimat w mieszkaniu. To z pewnością doskonała dekoracja pokoju gościnnego.

Sporo osób przez rzeczy do dekoracji, rozumie różnego rodzaju dodatki w postaci poduch, kap, obrusów albo też stylowych zasłon. Te wszystkie tekstylne dodatki faktycznie mogą zmienić bardzo klimat takiego wnętrza. Gdy ktoś chce otrzymać efekt pomieszczenia bardzo przytulnego, to takich dekoracji nie powinno brakować w salonie. Natomiast we wnętrzu o klimacie nowoczesnym mogą się nie sprawdzić w ogóle. Poza tym należy bardzo uważać, żeby nie przesadzić z ilością kolorów, tekstur, kształtów. Trzeba umiejętnie dopasowywać do siebie takie tekstylne ozdoby, by nawzajem się uzupełniały - wejdź jeżeli interesują Cię salonowe dekoracje .


Dla kogoś natomiast dekoracje muszą znaleźć się przede wszystkim na ścianach. Ładny obraz dopasowany klimatem do salonu na pewno da dobry efekt. Gdy mowa o obrazach, to spójrzmy na ramy, bo one mają równie duży potencjał dekoratorski. Mamy ogromny wybór ram. Zaczynając od tych najprostszych i nowoczesnych, a skończywszy na bardzo starych antykach. Jeśli tylko takie stare dodatki pasują do wnętrza salonu, to warto poszukać ciekawych ram na targu staroci. Otrzymamy wtedy niebanalny efekt. Tak samo jak obrazy, tak zdjęcia powieszone na ścianach są piękną dekoracją. Do tego także całkiem niepowtarzalną, gdyż każde wykonane przez nas zdjęcie jest nie do powtórzenia. Warto pomyśleć nad tego typu rozwiązaniem.

Tags: lampy, Wnętrza, rzeczy, lampa