Sposoby wykorzystania miejsca pod schodami? Sprawdź więcej w poniższym artykule!

Posted on 02/02/2018 10:20am

Kumpelka poprosiła mnie wczoraj o poradę. Dziś wstałam i pomyślałam sobie, że mam pomysł na miejsce pod schodami w jej mieszkanku i od razu jej to oznajmiłam. Umówiłyśmy się w sobotę i mamy zamiar ostro działać. Pomysł, jak wykorzystać przestrzeń pod schodami jest bardzo trudnym tematem. Z jakiego powodu?


Schody drewniane
Author: www.zlem.pl
Source: www.zlem.pl
Zacznijmy np. od kwestii, że nie posiada ona niestety względzie jakichś podręcznikowych wymiarów. Ma również bardzo duży skos, który kończy się na podłodze. Z tych powodów trudno jest znaleźć jakiś inteligentny koncept, który pozwoli ją wypełnić. W moim rodzinnym domu taka przestrzeń jest w piwnicy, i urządzono tam schowek na narzędzia do pielęgnacji ogrodu. Zdecydowanie trudniejsze zadanie mamy, gdy potrzebujemy koncept na pomieszczenie pod schodami które jest w mieszkaniu. Kasi akurat zaproponowałam, by pod schodami zrobiła sobie spiżarnię - (sprawdź więcej).


Schody w domu
Author: BRITOP Lighting
Source: BRITOP Lighting
Powiedziałam, że w tym celu powinna skontaktować się z fachowcem, który idealnie zapełni tą przestrzeń szafkami i szufladkami. We dwie mamy wymyślić w weekend, w jaki sposób wykorzystamy tą przestrzeń, odpowiednio rozmieszczając półki i szufladki. Moja kumpelka rok rocznie wraz z mamą przygotowuje wiele smacznych przetworów domowych. Mamy pomysł, by wbudować w tą przestrzeń lodówkę – na domowe wędliny, które z uporem maniaka wędzą nasi ojcowie. Fronty szafy mają być drewniane – Kasia marzy o orzechowych. Są niezwykle trwałe i pięknie się prezentują.

Wiadomo, taką przestrzeń można zrobić całkowicie inaczej. Dużo ciekawych pomysłów znajdziesz na stronie: http://www.lovingit.pl/blog/jak-wykorzystac-przestrzen-pod-schodami-pomysly-i-inspiracje-2/. Polecamy lekturę i powodzenia!

Tags: schody, dom, schowek, pomysł