Sprawdzamy co proponują producenci nowoczesnych mebli ogrodowych

Posted on 08/02/2019 9:28am

Jeżeli wybieramy meble ogrodowe, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka elementów. Istotne jest to jak wyglądają, z jakiego materiału zostały wyprodukowane i jakie mogą pełnić funkcje. Sprawdźmy zatem, jakie meble ogrodowe będą właściwym rozwiązaniem w przypadku aranżacji o nowoczesnych charakterze.
Róże z kalendarza ogrodnika
Author: Hortico
Source: http://przydomoweogrody.pl
Przede wszystkim meble ogrodowe muszą być dopasowane do stylu otoczenia. I tak w przypadku nowoczesnych form pasują meble ascetyczne w formie. Następnie powinniśmy wziąć pod uwagę rozmiar aranżowanej przez nas przestrzeni. Na szczęście współcześnie oferowane na polskim rynku nowoczesne meble ogrodowe od renomowanych producentów są bardzo uniwersalne dzięki czemu pasują praktycznie do każdego ogrodu.

Nowoczesne meble ogrodowe wyróżnia głownie zastosowanie materiałów do ich produkcji. Ostatnimi czasy sporą popularnością cieszą się meble robione z wysokiej jakości technorattanu i jego kopii. Technorattan to ręcznie wyplatane tworzywo sztuczne, przypominające naturalny rattan, ale jest zdecydowanie bardziej trwalsze. Jego imitacje to z kolei tworzywa formowane na plecionkę sposobem wytrysku do formy. Wspomniane materiały są niezwykle wytrzymałe na warunki pogodowe oraz nie musimy ich konserwować, w przeciwieństwie do mebli drewnianych czy ze stali. Ponadto nie wymagają wydzielenia przestrzeni w domu czy garażu na ich trzymanie gdy skończy się sezon letni. Tutaj więcej: informacje.Mogą stać na na dworze cały rok. Innowacyjne tworzywa wykorzystywane do produkcji mebli nie są podatne na deszcz i wilgotne powietrze, więc nie nie ma obawy, że będą gnić, nie popękają gdy zaskoczy nas niska temperatura i nie wyblakną oraz nie odkształcają się pozostawione bez przykrycia na słońcu. Co więcej niezwykle prosto się je czyści, bo wystarczy zetrzeć brud i kurz zwilżoną szmatką bądź wodą pod ciśnieniem. Na dodatek meble z nowoczesnych tworzyw nie są ciężkie tak jak drewniane czy stalowe, więc łatwo je przesunąć i dopasować do potrzeb. Wyróżnia je również nieprzeciętny styl.

Plastikowe, gnące się pod ciężarem i szpecące ogród meble już dawno odeszły w zapomnienie. Nowoczesne meble ogrodowe znamionuje minimalizm kształtów, elegancka kolorystyka oraz staranność w wykończeniu. Sprzedawcy oferują zarówno pojedyncze warianty kanap, leżaków, krzeseł czy foteli, ale również większe komplety wypoczynkowe, które świetnie sprawdzają się podczas popołudniowej kawy oraz rodzinnego obiadu, i jeśli chodzi o imprezy na zewnątrz. Wybór kompletu zależy jedynie od rozmiarów ogrodu, naszych oczekiwań i oczywiście budżetu.


poduszki ogrodowe
Author: Rictor Norton & David Allen
Source: http://www.flickr.com
Najbardziej popularne są meble w kolorach takich jak ciemny brąz oraz antracyt, składające się z sofy, pary krzeseł lub foteli i stolika. W komplecie nierzadko są już spasowane poduszki na siedziska, które jeszcze bardziej zwiększają wygodę. Wszystko to sprawia, że nowoczesne meble ogrodowe z technorattanu i tańszych imitacji są niezmiernie chętnie wybierane nie tylko do prywatnych ogrodów, lecz również na tarasy, i możemy je spotkać w przestrzeniach takich ogródki restauracyjne czy hotelowe i SPA. Dla poszukujących okazji: zobacz.

Tags: meble, tworzywa, Wybór, Dobór