Stylizacja wnętrz z wykorzystaniem oświetlenia LED

Posted on 05/12/2017 1:29pm

Każde wnętrze przeznaczone pod firmę usługową, np. pod restaurację albo salon fryzjerski, prócz odpowiedniego oprzyrządowania fachowego a więc odpowiednio: bufetem, ekspresem do kawy, lustrami, suszarkami itp. potrzebuje sposobu na wyjątkowy styl. Można to osiągnąć na przeróżne sposoby.

W kafeterii dla przykładu postawiłbym kominek w narożniku wnętrza. Zagwarantowało by to nam zarazem ogrzewanie jak też estetyczny styl, czyli miłe z pożytecznym. Dodatkowo drewniane, sosnowe stoliki.
ledowe oświetlenie
Author: Nathan Duprey
Source: http://www.flickr.com
Niezbędne jest również należyte oświetlenie. Możemy zastosować lampy na stołach i plafony a w nich oszczędne żarówki LED, a z rzadka (przykładowo tuż przed Bożym Narodzeniem), dodatkowo można jeszcze pomyśleć o dowolnych dekoracjach świetlnych. Oszczędnym przedsięwzięciem może być taśma LED smd 3528, jaka w porównaniu z klasycznymi lampkami choinkowymi jest dużo tańsza w eksploatacji. Taśma LED jest dodatkowo bardzo giętka, można nią owinąć klatkę schodową, przedtem ozdobioną witkami choiny co na pewno przyda jej atrakcyjności. Innym sposobem gdzie spożytkowana może być taśma LED smd 3528 jest dekoracja ścian domów. Jest to szczególnie modny sposób na dekorację podwórza oraz domu w wioskach Podhala i w jego otoczeniu. W okresie wszystkich świąt kościelnych przybiera ów zwyczaj niekiedy formę osobliwego konkursu - trwają wyścigi kto zrobi ze swego domu i obejścia większą choinę. Toteż jadąc miedzy drugą połową listopada i początkiem nowego roku dajmy na to w kierunku Kasinki Małej, widzimy jak pobocza jarzą się jak gwieździste niebo w pogodną noc, a po dachach wspinają się jaśniejący Mikołaje z workami i innego tego rodzaju dodatkami.Dla oszczędnego gospodarza w takowym przypadku taśma LED to kapitalne podejście, bowiem diody pobierają znacząco mniej energii niż nawet bardzo ekonomiczna świetlówka. Tego typu oświetlenie ma też taką zaletę, iż jest niezwykle odporne na warunki atmosferyczne, gdyż źródło światła jest umieszczone w plastikowej taśmie, więc wilgoć nie jest już problemem. Taśma LED stosowana może być także dla przykładu jako oświetlenie szyldu przydrożnej restauracji, przydrożnej reklamy i jak wszelki LED wszędzie tam, gdzie wymagany jest mały pobór prądu.

Tags: światło, styl, Energia, prąd, klatka schodowa