Sypialnia jak z marzeń

Posted on 02/02/2018 2:55pm

Sypialnia jest bardzo istotnym pomieszczeniem naszym domu. To w niej spędzamy ok. jedną trzecią swego życia. Zwykle jest to wnętrze dostępne wyłącznie nam. Powinno posiadać swój klimat, taki który po pierwsze pozwoli nam wyrazić nasze poczucie piękna, a jednocześnie zagwarantuje nam komfort.

Pokój dziecka, fototapeta kosmos
Author: art.widi.pl
Source: art.widi.pl
W aranżacji tego pomieszczenia powinniśmy w sobie znaleźć odrobinę romantyzmu (nie od razu musi to być różowość gdzie się tylko uda). Istotnym jest aby w tym poszukaniu stylu znaleźć równowagę miedzy tym co w nas szalone, a pragnieniem harmonii, gdyż wiadomo iż nawet punk ma w sobie troszkę subtelności (nawet jeśli na co dzień skrywa tę cząstka swojej osobowości).Możemy tą swą skrywaną cząstkę swojej osobowości wyrazić na przeróżne sposoby; na przykład bardzo fajnym przedsięwzięciem jest rozlokowanie gdzieś na półkach lub szafce nocnej dowolnego istotnego dla nas obiektu. Dla jednych będzie to pluszowy miś - już mocno powycierany z naderwanym uszkiem, dla innej osoby może to być Harcerski Krzyż - istotne aby to był przedmiot nacechowany emocjami, czy te uczucia przywołujący (choć nie koniecznie pochodzący z minionych lat)

Tą funkcję mogą również doskonale pełnić fototapety. Nadrukowane na nich wzory na przykład widok jezior, nie tylko uspokoi nas, ale także przypomni romantyczne momenty spędzone nad na Mazurach. Oczywiście możemy sobie dopasować każdy inny motyw wśród setek możliwych wzorów. Ładnie wygląda na suficie sypialni rozgwieżdżone niebo, a należy powiedzieć że fototapety kosmos, zapewniają nam całkiem duże możliwości.

Zatem można zafundować sobie fototapetę przedstawiającą planety lub efektowne twory miliardów gwiazd obecnych tylko w naszej galaktyce. Jeżeli zaś idzie o znalezienie właściwej powierzchni na takie fototapety, to oczywiście wybór miejsca na zależy w dużej mierze od tego, co ona przedstawia oraz co pragniemy poprzez jej zastosowanie osiągnąć. Jeżeli ma to być wspomnienie wczasów na których po raz pierwszy wspólnie spoglądaliśmy na gwiazdy, polecam umieszczenie jej na sufit tak, aby wygodnie nam było na nią spoglądać odpoczywając w komfortowym łóżku. Sypialnia powinna także być miejscem funkcjonalnym, stąd warto ją wyposażyć w pojemne szafki.

Tags: sypialnie, aranżacje, fototapety