Szafki w aranżacji wnętrz

Posted on 13/08/2018 7:13am

Aranżując mieszkanie powinniśmy zwrócić uwagę na funkcjonalność kupowanych mebli. Wszystkie pokoje można urządzić w minimalistycznym stylu, nawet gdy posiada się wiele rzeczy wymagających przechowywania. Jak tego dokonać? Należy wykorzystać stylowe szafki do dekoracji swoich wnętrz.

szafa na wymiar
Author: Ken Doerr
Source: http://www.flickr.com
Pojemne szafy na ubraniaPewnie każdy z Was spotkał się z komandorem, czyli wielką szafą (polecamy https://www.stylowy-mebel.pl/sekretarzyki-m-5.html) na ubrania umieszczaną w przedpokoju. Mebel (meblemagnat.pl) jest z pewnością pojemny, ale nie zachwyca swoim kształtem. Jeśli nie jesteś zwolennikiem monolitycznych brył, przejrzyj ofertę kompaktowych szaf. Co je wyróżnia? Są jednocześnie pojemne i nie zajmują zbyt wiele miejsca, więc sprawdzą się w niewielkim przedpokoju. Nowoczesne szafy (zobacz tutaj) nie muszą być nudne i monotonne - w sklepach można znaleźć meble nawiązujące swoim kształtem i wyglądem do mebli pochodzących z ubiegłej epoki. Musisz tylko zastanowić się, czy kredens z XIX wieku jest tym, co chciałbyś mieć w domu.

Szafki w salonie

Nowoczesny salon składa się z kanapy, stoliczka, foteli oraz telewizora. Coraz rzadziej mamy możliwość spotkania się z aranżacją, na które przedstawiona została szafka tv. Odbiorniki są płaskie, lekkie, więc można je powiesić na ścianie, oszczędzając pieniądze oraz przestrzeń na zbędne meble. Możemy zrezygnować z szafki tv, ale wstawienie małej szafeczki powinniśmy poważnie rozważyć. Gustowny sekretarzyk będzie ciekawie wyglądał w każdym pokoju gościnnym. Dzięki niemu zyskamy miejsce do przechowywania rzeczy, które nie powinny znajdować się na widoku - np. drogocenne przedmioty, biżuterię, aparat fotograficzny czy inne.

przykład aranżacji salonu w domu
Author: Wicker Paradise
Source: http://www.flickr.com
Salon to także idealne miejsce na wstawienie regału. Zastanów się nad takim meblem, który będzie miał zamykane drzwiczki. Dzięki temu kurz nie będzie osadzał się na książkach czy przedmiotach, przechowywanych na półkach. Zamykany barek to kolejny mebel, jaki możesz wstawić do salonu. Umieść go w mało nasłonecznionym miejscu, między kanapą a stolikiem. W ten sposób swobodnie do niego sięgniesz.

Tags: mieszkanie, kredens, mebel