Taśmy led smd - rewolucja czy zwyczajnie jedynie słuszne wyjście ?

Posted on 08/06/2019 7:52am

W przeciągu ostatnich paru lat odejście klasycznych lamp żarowych w przeszłość staje się rzeczywistością. Dzieje się głównie tak dzięki wysokiej żywotności diod ledowych, niskiemu poborowi energii elektrycznej i wielu ewentualnościom wykorzystania, zarówno w warunkach domowych, jak i zastosowań w przemyśle.


Kiedy warto kupićtaśmy led ?
Z wolna przystosowujemy się do powszechnej obecności w naszych domach żarówek ledowych. Świetlówki kompaktowe, w ciągu ostatnich parunastu lat istnienia na rynku, uzyskały wysokie parametry użytkowe. W typowym oświetleniu domowym najchętniej jednak, wykorzystujemy świetlówki kompaktowe, które wzorem i wielkością są podobne lub prawie takie same ze standardowymi żarówkami.

lampka led
Author: Nicolas Buffler
Source: http://www.flickr.com
Producenci starają się promować coraz to ciekawsze formy domowych opraw oświetleniowych. Mimo tego do takiej „żarówkowej” stylistyki jesteśmy nadal przyzwyczajeni a ponadto spora część naszych domowych opraw jest do niej przystosowana. Coraz chętniej patrzymy z zaciekawieniem na coraz nowocześniejsze źródła światła budowane z wykorzystaniem technologi diod elektroluminescencyjnych. Światło oparte na technologii diod led wykorzystywane jest coraz częściej i staje się wzorcem oświetleniowym, odmieniającym wizerunek przestrzeni mieszkalnej. Współczesna technologia oświetlenia ledowego ma coraz szersze zastosowanie w meblowych systemach oświetleniowych. Wyróżniającym się rodzajem oświetlenia są ultranowoczesne taśma led smd 5050, wyposażone w diody SMD.


W porównaniu do diod starego typu, taśmy led SMD charakteryzują się większą skutecznością świetlną przy zbliżonym poborze prądu. Taśmy led SMD są proste i szybkie w zakładaniu. Taśmy led SMD, wyśmienicie oświetlą zarówno półki jak i wnęki, schody lub sufity podwieszane, ozdabiając swoim światłem niezmierzoną część powierzchni. Najczęściej spotykaną formą, w jakiej taśmy led występują w obrocie, są rolki z pięciometrowymi odcinkami, na których znajduje się 300 diod. Jakiś czas temu, pojawiły się również taśmy w kategorii odpornej na wodę, które można zastosować do oświetlenia powierzchni narażonych na wilgoć np. w łazience, w pomieszczeniu kuchennym.

Kliknij ten odnośnik i zobacz więcej wskazówek tutaj (www.wioleks.pl/sklep/komplety-wypoczynkowe/3-2-1/) odnoszących się do rozpatrywanej w tym wpisie sprawy. Te porady na pewno też na długo pozostaną w Twojej pamięci.

Wśród proponowanych w obrocie taśm led, odnaleźć można pełną gamę kolorów: białą - ciepłą i zimną, czerwoną, niebieską, zieloną, żółtą, jak również taśmy wielobarwne . Szukaj dodatkowe informacje na tej stronie !

Tags: oświetlenie, światło, żarówek, lamp żarowych, Taśmy ledowe