Tani sposób na zaaranżowanie wnętrza salonu – kilka praktycznych wskazówek

Posted on 26/03/2019 8:55pm

Od aranżacji wnętrz zatrudnia się planistów, którzy są obdarzeni darem tworzenia estetycznego i praktycznego zagospodarowania wnętrza kuchni, łazienki, salonu, czy hali przemysłowej. Prawda jest jednak taka, że do widocznych efektów wystarczy mieć własny gust z wizją wykończenia i sami przygotujemy jedyny w swoim rodzaju projekt wnętrza.


Meble z europalet
Author: cdn.designrulz.com
Source: wnetrza-ze-smakiem.pl
Czasem do oczekiwanej zmiany „klimatu” pokoju wystarcza … zwykłe przestawienie mebli i przemalowanie ścian. Jeśli nie próbowaliście tych obu opcji naraz, koniecznie je wykonajcie i porównajcie rezultat. Rzecz jasna decyzja o przemeblowaniu i przemalowaniu musi być odpowiednio przemyślana – kolory dobrane, a meble umiejscowione w ten sposób by nie przeszkadzały a jednocześnie dawały jak najwięcej przestrzeni użytkowej.

W kuchniach estetycznie prezentują się kompozycje białego (zwykle sprzęty jak lodówka, mikrofala, czajnik) i jasnych odmian, np. seledynu, beżu czy błękitu. Chodzimy zazwyczaj na płytkach, co równa się jednemu kolorowi także na ścianach, jeśli – na wzór trochę łazienkowy – zdecydujemy się w kuchni na terakotę. Na tle białego, ale i dowolnego innego koloru ładnie zaprezentuje się tapeta. Doda ona życia pomieszczeniu, zupełnie przy tym nie musi kojarzyć się z samą tylko kuchnią czy jedzeniem.

Sypialnia? Zaaranżowanie miejsc noclegowych to w pierwszym rzędzie stworzenie kompozycji kolorów sypialnianych mebli, szaf nocnych i łóżka. To pomieszczenie ma przede wszystkim wyciszać po żmudnej intensywnej pracy. Przeważnie stawiamy na kolory uciekające w fiolet, czy granat. Oczywiście w jasnych odcieniach. Szafki nocne, nie tylko takie jak w hotelach, lokuje się tuż przy łóżkach. Klimatu pomieszczeniu doda także ozdoba na ścianie – obraz, zegar lub inna pamiątka wisząca, lub oryginalne meble, np. z europalet - wnetrza-ze-smakiem.pl/meble-europalet-hit-kit/.

Jak zaś najmniejszym kosztem upiększyć łazienkę? Nie wchodząc w kolory i gusty – o nich się nie dyskutuje – prostym, acz wielce ciekawym sposobem może okazać się ujednolicenie zasłony prysznicowej, ręczników i dywaników. Do tego nowa, poprawiona ramka wokół lustra, najlepiej w kolejnych kolorach do kompletu. Z umiejscowieniem sprzętów sprawa jest prosta. W większości łazienek liczy się każdy centymetr kwadratowy, co sprawia, że pralka, umywalka i prysznic (wanna) są raczej upychane, niż rozlokowywane po swojemu.

Tags: ozdoby, meble, Wnętrza, aranżacje