Ubieramy mieszkanie w papierowe pompony

Posted on 05/10/2018 7:21am

Posiadasz małe dzieci? A może sama kochasz rzeczy typu DIY – „do it yourself”, tzw. „zrób to sam”? Tak? Kapitalnie! W tym tekście damy Ci koncepcję na samodzielnie zrobione bibułowe pompony.

dzieci, dziecko, niemowle
Author: julie corsi
Source: http://www.flickr.com
Tego typu szczegół rewelacyjnie pasuje do ozdobienia pomieszczenia dziecięcego, albo wykonania ciekawej przestrzeni salonu lub sypialni. Do zrobienia wielkich papierowych pomponów potrzebujesz różnokolorowej bibuły, delikatny drucik (wykorzystywany w kwiaciarniach, albo do robienia biżuterii), elegancki sznurek, albo tasiemkę, linijkę i ostre nożyczki. Rolkę bibuły (50x200 cm) tniemy na 4 albo 5 części (po 50 albo 40 cm każdy), później zginamy to na pół i przecinamy przy krótszym boku.

W kolejnej turze działań te kawałki składamy w harmonijkę, zginamy w pół by znaleźć środek. W środku nacinamy maleńkie trójkąty ba bokach i ściskamy drucikiem i piękną tasiemką. Później rozchylamy w wachlarzyk i rozsuwamy warstwa po warstwie. W momencie gdy utworzymy z tego cały pompon polecamy powiesić go na karniszu, albo w innym ciekawym miejscu w naszym domu.pokój dla dzieci
Author: Barlinek S.A.
Source: Barlinek S.A.
W moim mieszkaniu wiszą takie trzy fajne pompony w kolorach: żółtym, zielonym i pomarańczowym. Idealnie wyglądają do wiosennej aranżacji kawalerki i są elementem urozmaicający nieco standardową aranżację mieszkania. Wszyscy znajomi, którzy do mnie zawitają zachwycają się tymi pomponami i mówią, że wyglądają rewelacyjnie. Myślę nad wprowadzeniem podobnych elementów w domu moich rodziców. Może wykroję coś z opcji, które przeglądnęłam tutaj: inspiracje i porady. Może powiecie, na co fajnie będzie się zdecydować?

Tags: Wnętrza, pokój, dzieci, kącik, pomieszczenia