Urządzamy mieszkanie, a zatem o jakich dodatkach pamiętać, kiedy zamierzamy odmienić wygląd wnętrza

Posted on 26/08/2017 9:46am

Wygląd naszego domu bardzo oddziałuje na codzienny humor. Dużo lepiej czujemy się w gustownie urządzonych, wysprzątanych wnętrzach, aniżeli zagraconych oraz brudnych pokojach. Z tej przyczyny staramy się w taki sposób przyszykować każdy pokój, by spędzanie w nim czasu było przyjemne, a nie uciążliwe. W aranżacji znaczenie mają dodatki, toteż nie można odkładać ich na dalszy plan, wręcz przeciwnie – powinniśmy specjalnie iść po nie do sklepu, aby nadać pomieszczeniom charakteru.


Dodatki mogą być uniwersalne, lecz można też wyróżnić dodatki specjalnie kupowane na konkretną okazję, m.in. stroiki świąteczne, które ustawiamy na szafce czy komodzie, gdy nadchodzą Święta Bożego Narodzenia. Nie powinny być przesadne – minimalizm za każdym razem jest w cenie, dlatego wystarczy parę bombek, wstążek czy świeca postawiona na środku. Im mniej, tym lepiej, szczególnie, że w pokoju na pewno również będzie stać choinka. Stroiki mogą być żywe albo sztuczne – te pierwsze powinniśmy kupić bądź wykonać na dzień lub dwa przed Bożym Narodzeniem, w innym razie mogą nie przetrwać do końca Świąt.
kieliszki
Author: BodaNova
Source: BodaNova


Jeśli akurat nie zbliża się ani Boże Narodzenie, ani Wielkanoc, możemy zatroszczyć się o inne ozdoby, np. kieliszki na świece, które mogą stać na naszym stoliku. Gdy będziemy chcieli stworzyć klimatyczny nastrój, wystarczy je zapalić. Świeczki w kieliszkach można też ustawić w łazience, wykorzystując do tego celu szafki łazienkowe stojące. Nie zapomnijmy jedynie ich zgasić, gdy skończymy kąpiel, gdyż mało potrzeba, by doszło do nieszczęścia. W kuchni z kolei ozdobą mogą być także gadżety kuchenne - stroiki świąteczne, np. solniczki oraz pieprzniczki, które zawsze powinny stać na stole, byśmy mogli doprawić posiłki. Garnki lub sitka zapewne nie będą zwracać uwagi, lecz ładne kubki, dzbanek na wodę lub czajniczek na herbatę możemy kupić w bardziej eleganckim stylu, dzięki temu nasza kuchnia dużo na tym zyska.


Nie trzeba zachodu, by ładnie i pomysłowo urządzać wnętrza. Jeśli zadbamy o dodatki już na początku aranżowania naszego gniazdka, nie będziemy mieć problemu z odnalezieniem odpowiednich dekoracji - kieliszki na Ceneo, jakie w dodatku mogą być również praktyczne.

Tags: ozdoba, wnętrze, pokoje