Urządzanie akwarium. Zobacz co radzą eksperci

Posted on 23/11/2018 7:30am

Akwarium to dobry sposób na to, by hodować w mieszkaniu zwierzęta małe, niewymagające aż tak starannej uwagi jak na przykład ssaki. O ryby powinno się oczywiście odpowiednio dbać, jednak czas poświęcany na to jest znacznie krótszy niż na przykład czas, jaki należy przeznaczyć na odbycie spaceru z psem.
Oprócz tego akwarium przez dużą grupę ludzi traktowane jest jako niezwykle efektowna dekoracja domu, zwłaszcza jeżeli jest bardzo duże. Od nabywania wielkiego akwarium trzeba się jednak powstrzymać, jeżeli zakłada się pierwsze w życiu akwarium. Wówczas warto nabyć niezbyt duży zbiornik, a po nabraniu doświadczenia wziąć pod uwagę większy. Akwaria w sklepach występują w ogromnym wyborze kształtów (jak na wielkości, a także grubości szkła. Trzeba dokładnie przemyśleć zakup, by pasował do wnętrza i właściwie spełniał swoje funkcje.

Stanowisko

Ogromnie ważne jest stanowisko, w którym planuje się umieścić zbiornik. Dlatego jeszcze przed wybraniem się do sklepu należy sprawę szczegółowo obmyślić i zaplanować. Co najważniejsze, należy mieć na uwadze, że zbiornik wraz z zawartością jest elementem o ogromnej masie . Powinien więc stać w miejscu możliwie wytrzymałym i stabilnym. Powinien to być także punkt, w którym niemożliwe jest przypadkowe zrzucenie czy zepsucie zbiornika. Ogólnie niewskazane jest stawianie akwarium blisko okna z uwagi na to, że wówczas rozwija się zbyt duża ilość glonów w wodzie. Poza tym zbiornik powinien stać na tle ściany, by wszystkie elementy wewnątrz były dobrze widoczne.

Wybór zbiornika i akcesoriów

Na początek, jak już było wspomniane, powinno się wybierać zbiorniki mniejsze. Decyzję o kształcie uzależnia się zazwyczaj od upodobań i wyglądu pomieszczenia. Akwarium musi do niego dobrze pasować, a przy tym przykuwać uwagę. Istnieje sporo renomowanych producentów zbiorników, takich jak przykładowo Optiwhite , których akwaria są bardzo chetnie wybierane. Istotna jest również grubość szkła, która decyduje o wyglądzie zbiornika i warunkach wewnątrz. Razem z akwarium należy nabyć potrzebne dodatki, jak na przykład termometr, filtr do wody lub grzałka. Powinno się pamiętać, że po kupnie zbiornika i napełnieniu go wodą sadzić rośliny można dopiero po paru dniach.

Tags: dekoracja, ozdoba, wnętrze, sposób, zbiornik