Urządzanie i ozdabianie mieszkania w stylu shabby chic

Posted on 17/08/2018 7:22am

Na świecie jest bardzo dużo rozmaitych stylów urządzania domów i mieszkań. Ponadto możliwe jest połączenie różnych stylistyk ze sobą, uzyskując czasami niezwykle nowatorskie rezultaty. W ostatnim czasie na przykład rosnącą popularność zdobywają takie style, które stoją w zupełnej opozycji do minimalistycznego stylu nowoczesnego. Style te mają zróżnicowane nazwy, jedną z odmian jest shabby chic.
shabby chic
Author: STARS FOR EUROPE
Source: STARS FOR EUROPE
Styl ten jest bardzo prosty do rozpoznania, bowiem pomieszczenia urządzone według jego założeń są za każdym razem niemal takie same. Z uwagi na kolory i tworzywa często używane w takich wnętrzach mówi się, że styl ten jest wyjątkowo kobiecy. Rzeczywiście w tym stylu swoje wnętrza i mieszkania zwykle urządzają panie. Jest to styl subtelny, nawiązujący do poprzednich epok, stosujący często powtarzające się motywy. Najbardziej rozpoznawalną cechą niniejszego stylu są stosowane barwy. Najczęściej wykozystuje się białe meble i dodatki, albo też w kolorach jak najjaśniejszych i pastelowych.


Stylowe meble (zuiver w ofercie Damnet) i akcesoriaJak ogólnie wiadomo, zasadniczym elementem wystroju każdego mieszkania są meble. Pełnią one funkcję zarówno praktyczną, jak i estetyczną. meble - poznaj szczegóły shabby chic odznaczają się przede wszystkim walorami estetycznymi - Ich kolory to zazwyczaj biel, stosunkowo chętnie wprowadzany jest również blady róż. Najbardziej charakterystyczne jest jednak to, że używane meble mają przypominać stare. Rzecz jasna najkorzystniej jest, gdy są to
shabby chic
Author: Faylyne
Source: http://www.flickr.com
autentyczne meble sprzed lat. Jeżeli jednak nie ma się do takich dostępu, wykorzystuje się meble specjalnie stylizowane na stare.


Shabby chic w rozmaitych pomieszczeniach

Omawiany styl może być skutecznie wykorzystywany praktycznie w każdym pomieszczeniu. Na przykład bardzo korzystnie sprawdza się w pokojach dziecięcych, szczególnie jeżeli jest to dziewczynka. W takim przypadku kolor bladoróżowy będzie jak najbardziej odpowiedni. Styl shabby chic także bardzo dobrze wygląda w sypialniach. Tam zwykle wykorzystywane są duże łóżka z metalowymi ramami, w większości przypadków białe i w starym stylu. Przy łóżku można ustawić komody, które dzięki wykorzystaniu wielu warstw farby wyglądają na stare.

Tags: sypialnia, styl, dodatek