W istocie każde pomieszczenie w domu jest ważne i pełni specyficzne funkcje

Posted on 29/01/2019 5:22pm

Jednak w jednych pomieszczeniach spędzamy więcej, w innych mniej czasu. Najwięcej chwil – nie licząc oczywiście sypialni - spędzamy w salonie. To w nim odpoczywamy, witamy gości, czytamy gazety, oglądamy TV i tak dalej. Dlatego tak ważne jest, żeby salon był odpowiednio wyposażony.

Stolik RTV z drewna
Author: www.meblemagnat.pl
Source: www.meblemagnat.pl
Salon najczęściej jest centralnie położony, na widoku, jako, że jest jak wizytówka domu. Nierzadko jego wejście jest dobrze widoczne z holu, stąd też istotne jest, by był z jednej strony funkcjonalny, a z drugiej elegancki.

Podstawą są oczywiście meble. W tej sytuacji dużą rolę odgrywają meble wypoczynkowe, a więc kanapa, fotele, szezlong itp. Ich kształt i kolor powinien być dobrany do wybranej aranżacji – inne kanapy będą odpowiednie do stylu nowoczesnego, a inne do klasycznego. Mają być wygodne, ale również praktyczne, by np. łatwo można było usunąć plamy z tapicerki lub, aby po rozłożeniu sofa dawała dodatkowe miejsce do spania.

Innym typem mebli do salonu są oczywiście regały, jak również stoliki. One także winny być dobrane do stylu rządzącego w danym pomieszczeniu – stoliki RTV drewniane nie będą odpowiednie do salonu, w którym dominuje głównie stal i szkło. Chociaż z drugiej strony, umiejętne łączenie różnych materiałów – tzw. eklektyzm aranżacyjny – cieszy się coraz większym uznaniem. Tak urządzony salon powinien być jednak zaplanowany rozsądnie, ponieważ zbytnia dobrowolność czy z kolei najzwyczajniej w świecie brak gustu może doprowadzić do kiczowatego i nieładnego efektu. Duży wybór stolików drewnianych pod sprzęt RTV można znaleźć w meblowych sklepach internetowych, takich jak ten - .Salon rzec jasna powinien być także wyposażony w przeróżnego rodzaju elementy dekoracyjne, które mają nadać pomieszczeniu nietuzinkowego charakteru. Dodatki tego rodzaju są niczym biżuteria – muszą być odpowiednio dopasowane do całości i tworzyć wspaniały klimat. Może być to zarówno nowoczesny, elektryczny kominek, jak i oryginalna lampa (zobacz najnowsze oferty dotyczące produktu lampy azzardo) lub spore lustro. Dodatki dopinają całość, stąd też jeśli boimy się, czy potrafimy odpowiednio je skomponować ze sobą, lepiej korzystać z usług profesjonalnej firmy designerskiej, niż samemu porywać się na tego typu niełatwe wyzwanie. Rezultat na pewno będzie ciekawy o ile zgodny z naszymi preferencjami i z ogólnymi zasadami dotyczącymi aranżacji.

Tags: meble, salon, aranżacje