W jaki sposób ładnie udekorować ściany w domu

Posted on 21/07/2018 7:13am

Ozdoby są niezastąpionym elementem pomieszczeń. W zasadzie niezbyt często widuje się wnętrza w których na co dzień znajdują się ludzie, a które nie mają zupełnie elementów ozdobnych. Dekoracyjny charakter może mieć sam kolor ścian i pozostałe tego rodzaju elementy. Typ dekoracji wybiera się przede wszystkim z uwagi na styl pomieszczenia, a także na jego przeznaczenie. Inaczej bowiem ozdabia się wnętrze pokoju gościnnego w hotelu, a w inny poczekalnię u dentysty. Radzeniem w tych sprawach trudnią się dekoratorzy wnętrz, którzy mają do tego wystarczające wykształcenie i praktykę. Nie można ukryć, że w aspekcie ozdób niezwykle istotną rolę odgrywają ściany. Od wieków ludzie próbują dbać o to, by prezentowały się one efektownie i przykuwały wzrok. Należy pamiętać o tym, że w pierwszej kolejności ściany muszą być czyste i dobrze utrzymane. Wtedy dopiero można myśleć o ozdobach.
Obrazy
Source: http://pixabay.com
Obrazy i zdjęciaOd dawna ludzie wieszali na ścianach pomieszczeń rozmaite obrazy. Oryginalne dzieła klasycznych malarzy w każdych czasach były oznaką pozycji społecznej. W zasadzie nawet reprodukcje (https://www.twoja-galeria.eu/reprodukcje/102-da-vinci-leonardo/) mogą być gustownym elementem wyposażenia i przyciągać spojrzenia odwiedzających ludzi. Znaczącym elementem w tym przypadku jest dobre dopasowanie ramy, tak by przykładowo obraz nie był przytłoczony zbyt dekoracyjną ramą. Popularne jest również umieszczanie w pomieszczeniach fotografii. Wiele osób współcześnie samodzielnie robi fotografie i je wywołuje. W domach prywatnych nierzadko są to fotografie przedstawiające członków rodziny. W starych, luksusowych rezydencjach nierzadko są to fotografie i portrety ukazujące przodków.Fototapeta czarno biała, przykładowa grafika na fototapetę
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Dekoracje nowoczesneOstatnio stworzono bardzo wiele nowych, nowoczesnych sposobów ozdabiania ścian. Opracowano je między innymi na potrzeby ludzi, którzy nie mają zbyt wiele czasu, a pragną osiągnąć dobre rezultaty. Do tego rodzaju pomysłów zalicza się między innymi kalkomania szklarska. Jest to szybki i prosty sposób na uzyskanie wybranego motywu na ścianie. Obecnie sporą popularnością cieszą się także tak zwane fototapety, jakich wzór można sobie wybrać z szerokiej oferty, jak również zlecić wykonanie fototapety na podstawie własnej fotografii. Tego rodzaju elementy najczęściej występują w wielkich formatach i intensywnych barwach.

Tags: ozdoby, obrazy, dekoracje, fototapety