W jaki sposób dobrze i z pomysłem rozświetlić dom urządzony w stylu nowoczesnym?

Posted on 23/09/2018 7:16am

Według ogólnie panującego przeświadczenia na wystrój domu największy wpływ mają wyłącznie kolorystyka ścian i umiejscowione w nim meble. W rzeczywistości jednakże to małe detale dekoracyjnie i odpowiednie oświetlenie sprawiają, że powstaje w nim wymarzony klimat. Dlatego tak ważne jest to, by poprawnie zaplanować lampy w pokoju tak, by zaakcentować jego nowoczesny charakter.

Oświetlenie nowoczesne doskonale sprawdzi się w każdym miejscu w domu, jak również w ogrodzie wokół niego. Tego rodzaju lampy odznaczają się przede wszystkim futurystyczną formą, a także elegancką, metaliczną barwą, dzięki której całe pomieszczenie od razu zyskuje ponadczasowy wyraz. W wypadku oświetlenia zewnętrznego czy garażu ciekawą opcją są lampy najazdowe, które są wpuszczane w powierzchnie- . Strumień światła skierowany ku górze przyciąga spojrzenia, tworząc w powietrzu lub na ścianie budynku nietuzinkowe efekty świetlne. Lampy najazdowe można również wykorzystać w pomieszczeniach – np. na schodach czy w ciemnym korytarzu – aby jeszcze bardziej doświetlić kluczowe miejsca. oświetlenie nowoczesne idealnie sprawdzi się także w pokoju dziecka, nadając mu równocześnie poważny i radosny wyraz. Posłużyć do tego mogą urocze lampki nocne dla dziewczynek, które posiadają funkcję emitowania nietuzinkowych obrazów na suficie – mogą to być gwiazdki lub postaci z ulubionych bajek. Pod tym adresem znajdziesz lampki biurkowe dla dziewczynek.Wybierając tego rodzaju lampki nocne dla dziewczynek można mieć pewność, że dziecko spokojnie zaśnie, rozgrywając we śnie niezwykłe przygody rodem z bajki. Pasujące lampy mogą także zaakcentować nowoczesny wygląd salonu. Umiejscowione w przemyślanym miejscu lampy stojące wykonane z chromowanego metalu sprawią, że salon będzie prezentować się elegancko, a także uprzyjemnią wieczorny relaks z książką w ręku. W kuchni natomiast można zastosować spoty wpuszczane w sufit – dzięki temu przygotowywanie potraw i wspólne posiłki staną się niezapomniane.

Należy pamiętać też o tym, że dobre oświetlenie ma wpływ nie tylko na wystrój (nasz odsyłacz) pomieszczenia, lecz także na samopoczucie przebywających w nim osób. Właśnie dlatego trzeba zatroszczyć się o to, by każde pomieszczenie było wystarczająco doświetlone – sprawi to, że w domu zapanuje przyjemna atmosfera- zdecydowanie więcej przeczytasz pod tym adresem.

Tags: dom, garaż, Sufit