W jaki sposób przerobić wolne miejsce pod schodami w mieszkaniu

Posted on 13/08/2019 7:32am

Masz niewielki domek ze strychem na którym zrobiłaś pokoje mieszkalne? Zapewne w ten sposób masz całkiem spory kawałek trudnej do zagospodarowania przestrzeni. Dobrze jest w niej wykonać szafę pod schodami. pierwszą taką pamiętam jeszcze z dzieciństwa – posiadali ją moi dziadkowie.

Schody
Author: Brian Moloney
Source: http://www.flickr.com
Choć to była propozycja dość „starodawna”. Obecnie dużo firm specjalizuje się w projektowaniu i robieniu szaf pod wymiar.

Zaciekawił Cię ten opis? Jeżeli tak, to wejdź do kolejnego tekstu i czytaj dalej łóżka hotelowe o tym, co najbardziej Cię zajmuje.

Starczy zaprosić do mieszkania fachowca, któremu wytłumaczymy, co mamy przechowywać w szafie pod schodami. Wiele rodzin część takiej przestrzeni przeznaczają na spiżarkę, a pozostałą część na chowanie odzieży - czytaj więcej.

Wszystko zależy od naszych potrzeb i preferencji. Musimy przemyśleć z jakiego tworzywa chcemy ją zrobić. Powinna idealnie komponować się z resztą domu. Optymalną opcją będzie zrobienie jej w drewnie, choć mniejmy na uwadze, jest to także rozwiązanie najdroższe. Sklepy z meblami oraz elementami do ich wykonania ścigają się w pomysłach na bibeloty, które ułatwią nam uporządkować przestrzeń szafy - polecamy.


Tym samym, możemy także tylko wykończyć ścianę systemem drzwi, a środek wykończyć samemu, wedle naszego uznania. W ten sposób z pewnością zaoszczędzimy kilkaset złotych, które będziemy mogli wykorzystać na inne, potrzebniejsze rzeczy.

W takiej szafie możemy trzymać ciuchy. Zaplanujmy w niej także kilka szuflad. Znajdziemy w nich miejsce na pościel, czy ręczniki. Na dole sugeruję znaleźć przestrzeń na przechowywanie butów. Najcięższe do aranżacji przestrzenie zaraz pod skosami można przeznaczyć na małe szufladki na bieliznę, albo inne małe części bielizny.

Tags: drewno, poddasze, strych, ręcznik, projektanta