W jaki sposób urządzić niewielki przedpokój?

Posted on 11/08/2018 7:18am

Aranżacja małego wnętrza zawsze jest trudną misją. Chociaż dobrze wykonana kompozycja może sprawić, że małe lokum będzie miało nawet więcej czaru niż większe mieszkania. Ważne w odniesieniu do małego mieszkania jest to, by umiejętnie zestawić względy praktyczne z kwestiami wizualnymi.


przedpokój
Author: INVADO
Source: INVADO
Nie możesz wybierać bezmyślnie ozdób i elementów wyposażenia, bo wtedy łatwo o zawalenie całego lokum. W takim wypadku po prostu będzie bardzo klaustrofobicznie, a tego przecież nie chcesz. Podobne reguły też odnoszą się przedpokoju w niedużym lokum. W jaki sposób go zaaranżować?

Aranżacja małego mieszkania w niektórych kwestiach podlega takim samym prawom, jak urządzanie każdego pomieszczenia - zobacz pomysły na inspirujące aranżacje. Oznacza to m.in. ze działanie w ramach wyposażania przedpokoju musi być częściowo podobne. Co to znaczy? Miej na uwadze, by przedpokój dawał przedsmak reszty domu. Jeżeli Twoje lokum jest wyposażone w stylu klasycznym, to i przedpokój powinien być w większości klasyczny.


Wystarczy, że ustawisz w nim kilka takich elementów. Ostatecznie to przede wszystkim pokój o znaczeniu praktycznym. Tak dochodzimy do kolejnego zagadnienia. W wypadku tego pomieszczenia istotne są nie tylko ciekawe inspiracje przedpokój musi spełniać wiele wymogów odnośnie funkcjonalności.

przedpokój
Author: Skagerak
Source: Calvado.pl
Niezbędne meble w przedpokoju to wieszaki, szafka na obuwie a także zwierciadło. Wieszak, jak i szafka na buty posłużą zarówno lokatorom stałym, jak i znajomym, którzy wpadną w odwiedziny. To niezwykle wygodne wyjście, które pomaga czystości w dalszej części mieszkania. Z kolei lustro da możliwość sprawdzenia, jak wyglądasz przed opuszczeniem domu. Co istotne, zwierciadło przyda się szczególnie akurat w małym pomieszczeniu. Wszelkie odbicia doskonale optycznie powiększają pokoj. Dołóż do tego uniwersalne elementy wyposażenia – choćby wieszak razem z komodą (polecamy https://www.stylowy-mebel.pl/bialy-sekretarzyk-biurko-w-stylu-rustykalnym-120005-p-134.html) i jasne kolory, a przedpokój nie okaże się ani za mały, ani mało funkcjonalny.

Tags: dom, mieszkanie, styl, przedpokój