Wady i zalety aranżacji kuchni z wyspą. Nowoczesne rozwiązania w urządzaniu kuchni

Posted on 28/08/2018 7:18am

Wyspy w kuchni są bardzo modnym i funkcjonalnym trendem aranżacyjnym. Zanim zdecydujemy się jednak na przemeblowanie w naszej kuchni, przemyślmy zalety i minusy tego pomysłu. Postarajmy się w łatwym programie graficznym rozrysować w ten sposób naszą kuchnię. Dobrze rozpocząć od tego, że kuchnie z wyspą są bardzo nowoczesne i gwarantują bardzo fajny efekt. Stanowią charakterystyczny element coraz większej liczby nowoczesnych kuchni.

aranżacja kuchni
Author: Arto Brick
Source: http://www.flickr.com
Z pewnością kuchnia z wyspą będzie dobrze wyglądać raczej w dużym wnętrzu, mała kuchnia w bloku może nie udźwignąć ciężaru, bo wyspa – choć bywa zwykle całkiem funkcjonalna - zabiera sporo przestrzeni. Lecz możemy takim sposobem zaprojektować również mniejsze mieszkania, aby znalazło się miejsce na wszystko, ale aby nie uczynić z kuchni pomieszczenia, w jakim może przebywać jednocześnie tak naprawdę tylko jedna osoba. To naturalne, że wyspa i jej cztery strony zachęcają do rodzinnego kucharzenia.

Kuchnia kuchnie na wymair z wyspą gwarantuje nam dodatkowe miejsce na szafki i blaty kuchenne - szuflady także zdadzą egzamin, lecz jedynie gdy mamy dość dużo miejsca. Za sprawą wyspy można lepiej rozdzielić codziennie używane sprzęty AGD i nie umieszczać na przykład zlewu obok płyty elektrycznej. Akurat do nowoczesnego meblowania pomieszczeń wchodzi moda na otwieranie przestrzeni, kuchnie z wyspą otwarte na salon pozwalają optycznie oddzielić przestrzeń kuchenną od reszty pomieszczenia, a gotując posiłek na wyspie mamy kontakt z osobami będącymi w salonie.Jeśli mówimy o wadach takiego ustawienia, spory wpływ ma ogólna organizacja przestrzeni. I ważna sprawa - wentylacja. Szalenie istotne jest to, aby wentylacja w kuchni była sprawna, ponieważ w innym przypadku zapachy roznoszą się po całym mieszkaniu. Mała kuchnia w bloku może mieć problem z wilgocią też przez uszczelnione, plastikowe okna. Kolejna ważna sprawa to zestawienie mebli – tego typu kuchnia nkuchnia (zobacz - https://www.smakprostoty.pl/artykuly-i-porady/o-kuchni/jak-dbac-o-recznie-kute-japonskie-noze-mistrza-sirou-kamo)zy odrębnego pomieszczenia, lecz musi być spójna z salonem, zgrywać się z jadalnią lub innym pomieszczeniem, z jakim jest w bliskim sąsiedztwie. Kuchnie z wyspą na pewno zyskają sobie sporą ilość wielbicieli, ponieważ rozwiązanie jest nowatorskie i komfortowe.

Tags: Blaty kuchenne, rozwiązania, Wyspy kuchenne