Świeczki i woski zapachowe – jakim sposobem skutecznie zadbać o odpowiednią atmosferę?

Posted on 29/06/2017 4:25pm

Po powrocie z pracy i męczącym dniu, wiele osób potrzebuje odpoczynku. Czasami chce się przygotować romantyczną kolację oraz spędzić trochę czasu we dwoje. W takich przypadkach wskazane jest zatroszczyć się o odprężającą atmosferę, dla której potrzebne są świece zapachowe, jak przykładowo kringle candle. Te amerykańskie świece charakteryzuje naprawdę wysoka jakość, dzięki czemu zapach jest szczególnie intensywny i trwały.

Świece zapachowe
Author: świece zapachowe
Source: http://kringle-candle.pl/
Świeczki dostępne są w bogatej gamie pięknych zapachów, takich jak zapach arbuza, białej dyni, brzoskwini czy ciasta cytrynowego. Każdy na pewno będzie w stanie odszukać świeczkę spełniającą jego oczekiwania. Świece (łącze) palą się długo oraz są szczególnie wydajne. Alternatywą dla świec może być z kolei wosk zapachowy, który wymaga jednak zastosowania kominka, który umożliwi jego bezproblemowe używanie. Woski zapachowe, w zależności od marki, także proponowane są w różnych wersjach zapachowych.Świece (sprawdź nas) zazwyczaj są sprzedawane w atrakcyjnych opakowaniach, dzięki czemu mogą stanowić atrakcyjną ozdobę. Są one również znakomitym pomysłem na prezent, w szczególności dla osób, których się dobrze nie zna, w związku z czym woli się podarować im niezobowiązujący upominek. Chcąc wyczarować dobrą atmosferę, wskazane jest zdecydować się na zapachy dopasowane do pory roku. Przykładowo, zimą można zapalać świeczki o bardziej intensywnych zapachach, między innymi cynamonu, pomarańczy, mandarynki czy pierników. Latem natomiast znakomicie sprawdzają się zapachy kwiatowe i owocowe, które są bardziej orzeźwiające.
Pod świeczki koniecznie należy się zaopatrzyć w odpowiednią podstawkę. Czemu? Topiący się wosk spływa po świeczce oraz może pobrudzić powierzchnię stołu. W prawdzie sprzątnięcie wosku nie jest trudne, wystarczy poczekać aż zaschnie, jednak w miarę możliwości, rozsądniej jest unikać tego rodzaju plam, tym bardziej że podstawki są tanie, a w podbramkowych sytuacjach świetnie sprawdzą się też zwyczajne talerze.

Dwa podstawowe walory świeczek zapachowych to piękny zapach oraz nastrojowe światło, które gwarantują. Z pewnością dobrze jest zdecydować się na ich zakup. Obecnie na rynku oferta świec zapachowych jest rzeczywiście bardzo różnorodna, więc łatwo wybrać produkt najlepszy dla siebie.

Tags: światło, marka, prezent, talerz, jakość