Z jakiego powodu fototapety stały się tak bardzo popularnym materiałem do wykańczania wnętrz, opis podstawowych ich typów.

Posted on 20/11/2018 7:31am

Fototapety są bardzo popularnym materiałem używanym do urządzania swoich domów i mieszkań. Przede wszystkim dają ogromne możliwości do aranżacji, ponieważ można na nich wydrukować praktycznie wszystko, co się zechce.


Typowe tapety oferowano w jakiejś liczbie wzorów i należało w sklepie wybierać pośród nich. W przypadku fototapet jest całkowicie inaczej. Co prawda podkłady, na jakich się je wykonuje i sposób montażu są takie same, to dzięki użyciu zaawansowanych drukarek nie będzie żadnego ograniczenia co do motywów i wzorów zapoznaj się z informacjami na . Firmy które oferują fototapety na zamówienie posiadają przeważnie swój własny katalog, podzielony na tematyczne kategorie, z jakiego coś ciekawego pewnie się wybierze. Ale nie będzie żadnych problemów, aby też przekazać własne zdjęcie, wystarczy aby miało ono tylko wystarczającą rozdzielczość. Może to być na przykład zakupiona w jakimś serwisie fotografia, jaka będzie się podobać. Lecz można też przesłać zdjęcie, jakie się samemu zrobiło, na przykład z członkami najbliższej rodziny.


fototapety na zamówienie
Author: Fondital S.p.A.
Source: Fondital S.p.A.


pomiar temperatury
Source: pixabay.com


Fototapety będą również dawać tak duże możliwości na aranżację, że tak naprawdę nadają się do każdego pomieszczenia. W przypadku łazienek i kuchni ważne powinno jednak być, żeby posiadały one odpowiednią odporność na wodę, ponieważ w tych pomieszczeniach nie da się uniknąć nawet przypadkowego zachlapania do pokoju chłopięcego. Z tego też powodu zalecane są tu podkłady wykonane z winylu, jeśli się je dobrze naklei, to w sumie nawet lanie wody po nich bezpośrednio niewiele im zrobi. Z kolei w pokojach i przedpokojach bez problemów nakleić można inne rodzaje fototapet. Najtańsze i bardzo chętnie wybierane przez klientów są podkłady papierowe. Jednak w ich przypadku niezbędne będzie, aby ściany były dobrze wyrównane, bo widać będzie pod nimi każdą nierówność.
Wady tej nie mają nieco droższe podkłady lateksowe, które często się wykorzystuje na fototapety do sypialni. Dzięki niewielkiej warstwie pianki dużo lepiej maskują różne niedociągnięcia na ścianie, a równocześnie motywy wydrukowane na nich znacznie ładniej wyglądają.

Istnieje bonus dla osób, które poszukują dodatkowych materiałów - zobacz info tutaj. Odnosi się ono do omawianego tutaj problemu.

/J]

Tags: wygląd, mieszkań, problem