Z jakiego powodu w ostatnich latach w zakresie aranżacji wnętrz niepodzielnie królują fototapety?

Posted on 29/08/2018 5:08pm

Nierzadko zdarza się, że brak nam pomysłu na nasze mieszkanie, gdyż wszystkim znanych tapet mamy już po dziurki w nosie, a pomalowanie ściany tą samą farbą wydaje nam się mało ciekawe i średnio funkcjonalne, przez trudności w usuwaniu plam, które z pewnością się pojawią. W takiej sytuacji wielu decyduje się właśnie na fototapety, które potrafią odmienić atmosferę i wystrój każdego wnętrza.


Na początek wyjaśnijmy sobie czym jest ta rozsławiona fototapeta, czym odznacza się od tradycyjnych normalnych tapet, a jak różni się od wielkoformatowego, wydrukowanego zdjęcia? Jak sama nazwa mówi właściwie jest to fotografia,tyle że na specjalnym materiale. Dzięki temu zaprezentowane sceny,krajobrazy, pieski, konie, pola, soczysto-zielone góry, czy fototapety uliczki będą wyglądały perfekcyjnie, dzięki temu będą one upiększać nasze mieszkania, zamiast je zniekształcać.

Fototapeta czarno biała, przykładowa grafika na fototapetę
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
wydrukowanych na materiale odzwierciedlającym wszystkie delikatne szczegóły, zaczynając na odbiciu promieni słonecznych w górskim strumieniu, a kończąc na kroplach rosy błyszczącej w soczysto-zielonej trawie.


A jak wygląda kwestia cenowa? Nadzwyczaj dobrze, gdyż za takie wydrukowane dzieło sztuki zapłacimy jedynie około stu złotych. Oczywistym jest, że jeśli zażyczymy sobie większy rozmiar fototapety,zapłacimy więcej,ale nawet wtedy cena jest do zniesienia. Zobacz w ofercie (w ofercie).

Dokładnie widać więc z jakiego powodu fototapety ścienne zyskują tak wielu fanów. Więc jeśli nie mamy wizji jak zaaranżować nasze mieszkanie i szukamy czegoś oryginalnego warto rozważyć koncepcję oparcia wystroju swego kąta na jednej z kolorowych fototapet ściennych.

Tags: mieszkanie, fotografie, fototapeta, tapeta, koszt