Zamierzasz zaprojektować dom we współczesnym stylu? Nie zapominaj o właściwym oświetleniu, ono także jest ważne!

Posted on 13/03/2019 10:57pm

Każdy sezon przynosi ze sobą nowinki i świeże trendy, zarówno w świecie mody, jak i projektowania wnętrz. Modne stają się nowe detale, ozdoby i tekstury, rozpoczyna się fascynacja różnymi stylami, a ludzie pragnący zamieszkiwać w pięknych wnętrzach podążają za nimi. Teraz bardzo wiele osób uznaje nowoczesny charakter mieszkań i urządza swoje wnętrze w nowoczesnym stylu. Warto zadbać o to, by wszystkie części wyposażenia ładnie ze sobą współgrały.

Urządzasz salon? Nie zapomnij o oświetleniu
salon
Author: Bill Wilson
Source: http://www.flickr.com
Salon jest wyjątkowo ważnym pomieszczeniem, gdyż w dużym stopniu koncentruje życie rodziny w czasie wolnym od zajęć, jest również areną spotkań rodzinnych i towarzyskich oraz wszelkiego typu imprez. Salon aranżowany w stylu nowoczesnym wygląda naprawdę pięknie, gdyż teraz nie brak interesujących mebli i dodatków zaprojektowanych z myślą o tym pomieszczeniu. Niemniej by wszystko bardzo ładnie komponowało się, należy zatroszczyć się o każdy aspekt wyposażenia. Jeśli stawiamy na współczesny wystrój, powinniśmy zadbać też o nowoczesne oświetlenie do salonu.Nie chodzi wyłącznie o klimat
lampa w salonie
Source: pixabay.com
Oświetlenie spełnia w domu szereg ważnych zadań. Punkty oświetleniowe umieszczone w najważniejszych miejscach pozwalają otrzymać bardzo ciekawy i przytulny efekt. Oświetlenie pełni jednakże inną bardzo ważną rolę – mianowicie zapewnia optymalne warunki do pracy w domu. To naprawdę istotne dla zdrowia oczu oraz komfortu wypełniania codziennych obowiązków. Projektując oświetlenie w pokoju dziennym, trzeba zatem wziąć pod uwagę nie tylko estetykę, ale również funkcjonalność i komfort. W tym celu lampy należy umieścić w taki sposób, aby gwarantowały odpowiednią porcję światła w tych miejscach, gdzie będzie ono naprawdę potrzebne.

Asortyment jest bogaty
Należy przyznać, że współczesny asortyment produktów oświetleniowych: lamp, abażurów, kinkietów bądź listw – jest nad wyraz różnorodny oraz bogaty. Dzięki temu każdy ma szansę wybrać i zakupić artykuły zgodne ze swym osobistym gustem. Współczesne lampy projektowane są w doprawdy fantazyjnych kształtach i są produkowane z wysokiej klasy materiałów, zazwyczaj stosuje się stal nierdzewną oraz szkło. Przy okazji zakupu lamp i pozostałych produktów składających się na oświetlenie domu, warto decydować się także na wymianę świetlówek na ledowe, co pomoże obniżyć zużycie energii elektrycznej.

Tags: lampy, styl, Energia, Wyposażenie